سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی برای ساخت بوستان‌های امید در استان بوشهر

برای اجرای ۴۴۳ بوستان امید در روستاهای استان بوشهر ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود که ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان گفت: با تاکید استاندار تمام روستاهای این استان ضمن مجهز شدن به زمین مینی فوتبال، بوستان‌های امید مجهز می‌شوند. بر همین اساس طرح‌های بوستان امید در ۴۴۳ روستا طراحی و اجرایی خواهد شد که از این تعداد ۳۲۸ بوستان احداث و ۱۱۵ بوستان روستایی تجهیزخواهند شد.
حیدری با اشاره به اینکه بوستان‌های امید در زمینی به مساحت ۸۰۸ هزار متر مربع ساخته می‌شود گفت: برای اجرای این بوستان‌ها به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود. و بوستان‌های امید روستایی بنا به نسبت جمعیت ساخته و تجهیز می‌شوند و در اجرای این طرح‌ها، سینمای روباز، زمین‌های والیبال، بدمینتون و پینگ‌پنگ، فضاهای سبز، درختکاری، و پارک نسبت به جمعیت روستایی ساخته می‌شود.
وی بیان کرد: در اجرای طرح‌های بوستان امید روستایی در استان بوشهر۶۰۷ هزار متر مربع به سرانه فضای سبز روستایی استان بوشهر افزوده می‌شود. همچنین با اشاره به اجرای طرح‌های زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در روستاهای استان بوشهر افزود: ۷۸ زمین مینی فوتبال روستایی در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر استان بوشهر با اعتبار ۱۴۲ میلیارد ریال ساخته می شود و این طرح‌ها تا بهمن ماه امسال تکمیل و تحویل دهیاران برای استفاده ساکنان روستاها داده می‌شود.

پارک کنارخیمه

wn40_dsc_0084

 

Print Friendly, PDF & Email