سرنوشت پروژه ۶۸ واحدی مسکن محرومین شهرستان دیر مشخص شد

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر در خصوص تازه ترین وضعیت پروژه ۶۸ واحدی مسکن محرومین این شهر گفت: علی رغم کُند شدن روند اجرایی این پروژه بخاطر مشکلات مالی، اما اکنون عملیات اجرایی آن با شتاب بیشتری در حال انجام است.

 آرمان جلایی اظهار داشت: این پروژه در قالب ۳۴ بلوک و در ۲ طبقه و در زمینی به مساحت ۳ هکتار در شهر دیر در حال اجراست.

وی میزان اعتبار پروژه مذکور را ۹ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: پروژه ۶۸ واحدی مسکن محرومین شهرستان دیر تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم تا پایان سال جاری آماده بهره برداری شود.

وی بیان داشت: محل تأمین اعتبار این پروژه از منابع داخلی بنیاد مسکن و تسهیلات بانک مسکن بوده که برای هر واحد ۳۱ میلیون تومان تسهیلات مسکن از سوی بانک مسکن و ۲۰ میلیون تومان نیز در قالب طرح ویژه به مردم جهت خرید این واحدها اختصاص داده شده است.

وی یادآور شد: تمامی این واحدها پیش فروش شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر همچنین با اشاره به پروژه های بهسازی معابر روستایی در این شهرستان، گفت: هم اکنون این پروژه ها در ۱۳ روستا در حال اجراست که انشااله در هفته دولت ۸۰ درصد این پروژه ها مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهند گرفت.

جلایی اضافه کرد: عملیات بهسازی شامل: اجرای زیرسازی معابر و آسفالت، اجرای سنگ جدول و کانیو و پیاده روسازی می باشد.

وی ادامه داد: برای حفظ بافت روستایی و کاهش هزینه ها، در سواره روها به جای اجرای آسفالت، سنگ فرش نمودن آنها را در دستور کار قرار داده ایم که در این مورد اداره کل بنیاد مسکن استان مورد تقدیر استاندار نیز قرار گرفته است.

وی، ضمن تشکر از تلاشهای جدی نماینده جنوب استان در راستای جذب اعتبار جهت اجرای این پروژه ها گفت: با تلاشهای ویژه خانم الماسی نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با وزارت نفت تفاهم نامه ای میان با این وزارتخانه منعقد شد و ۹ ملیارد ۱۰۰ میلیون تومان جهت بهسازی معابر ۲۰ روستای این شهرستان اختصاص داده شده که ۷ میلیارد تومان آن برای ۱۳ روستا هزینه خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email