سند واحدهای مسکونی روستایی شهرستان دیر صادر شد

یکی از فعالیت های بنیاد مسکن صدور سند واحدهای مسکونی روستایی است که در این حوزه تاکنون بخش عمده‎ای از اسناد واحدهای روستایی شهرستان دیر صادر و واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس صداقت در حاشیه گرامیداشت روز ملی روستا، نقش مهم روستاها را در شکل‌گیری تمدن برشمرد و اظهار داشت: روستاها محل تولید محصولات و کانون شکل‌گیری تمدن و توسعه جوامع انسانی هستند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان دیر با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‎ای به توسعه همه جانبه روستاها دارد گفت: سیاست دولت یازدهم در خدمت رسانی به روستاها در کنار توجه به حوزه‎های عمرانی، ارتقای شاخص‎های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی روستائیان است.
وی افزود: بهسازی مسکن روستایی یکی از برنامه‎های بنیاد مسکن است و برای اجرای طرح‎های بهسازی و تعمیرات مسکن روستایی علاوه بر پرداخت ۶۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره، وام بلاعوض نیز در اختیار روستائیان قرار می‎گیرد.
مهندس صداقت، به صدور سند مالکیت واحدهای مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته ۴۱۸ فقره سند مالکیت واحد روستایی در شهرستان دیر صادر شده است و امسال نیز این مهم در دستور کار قرار دارد. همچنین ۱۴۳۳ پرونده برای سند دارکردن مالکیت واحدهای شهری تشکیل که تاکنون ۴۰۰ مورد آن صادر شده است.
وی طرح‎ هادی روستایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در سال گذشته ۲۰ طرح هادی روستایی در شهرستان دیر اجرا و زمینه عمران و آبادانی روستاها در ابعاد مختلف فراهم شد. و ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها را از اهداف اجرای طرح هادی برشمرد و بیان کرد: طرح هادی با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستائیان و خدمات بهداشتی اجرا شده است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Print Friendly, PDF & Email