طرحهای امید باعث کاهش مهاجرت از روستاها شد

سرپرست فرمانداری گناوه گفت: طرح های امید روستایی باعث دلگرم شدن روستاییان و کاهش مهاجرت به شهرهاست که دراین زمینه گام های خوبی در استان بوشهر برداشته شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر،  مهندس افرند- مدیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه در دیدار با پاک نژاد- سرپرست فرمانداری شهرستان گناوه بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام و سالروز تأسیس بنیاد مسکن گزارشی از عملکرد یک ساله و برنامه های سال جاری بنیاد مسکن ارائه نمود.

در ادامه سرپرست فرمانداری ضمن تبریک سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) و تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی، این نهاد را از یادگاران امام راحل عنوان کرد و گفت: خواست و نگاه حضرت امام خمینی(ره) تقویت روستاها و خودداری روستاییان از مهاجرت به شهرها بود که این مهم با تلاش های بنیادمسکن محقق می شود.
ایشان، خدمات بنیاد مسکن شهرستان را بسیار خوب و رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: انتخاب پیمانکاران مجرب و توانمند در کنار نظارت جدی، بر نحوه فعالیت آنها ازسوی بنیاد مسکن زمینه ساز تحقق خواسته های دولت درعمران و آبادانی کشور بویژه در روستاها خواهد شد.
پاک نژاد، زنده نگه داشتن روحیه امید و نشاط درجامعه را از اهداف دولت تدبیر و امید دانست و گفت: انجام این امر مهم با تلاش و تکاپوی بیشتر مدیران محقق خواهد شد. و بر ضرورت افتتاح پروژه های بنیاد مسکن تاکید کرد و افزود: هر پروژه ای که آماده بهره برداری شد بلافاصله افتتاح شود تا خللی در روند خدمات رسانی به مردم و بهره برداری آنان از اقدامات دولت ایجاد نشود. و ضروری است بنیاد مسکن در عمران و آبادانی روستاها، عدالت و مساوات را رعایت و توسعه متوازن را مدنظر قرار دهد.

سرپرست فرمانداری از ایده و ابتکار استاندار بوشهر در اجرای پروژه های عمرانی نظیر احداث زمین های چمن مصنوعی و والیبال توسط بنیاد مسکن در روستاها، همچنین احداث بوستان های امید و توجه ویژه به روستاها به عنوان الگویی موفق که در سراسر کشور مورد توجه قرار گرفته است قدردانی نمود.

Print Friendly, PDF & Email