طرح آمارگیری در ۲۴ روستای تنگستان اجرا می شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن بوشهر”؛ سرپرست فرمانداری تنگستان استان بوشهر گفت: طرح آمارگیری روستایی از ۲۰ مهر برای ۴۷۳ واحد مسکونی در ۲۴ روستای این شهرستان انجام می شود.

احمد دشتی در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در راستای هدایت گری، مقاوم سازی و برنامه ریزی برای تغییرساخت و سازهای روستایی در بافت های متناسب هر روستا مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اظهارداشت: امسال با اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی بیش از۳۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان بهسازی ومقام سازی می شوند.
دشتی یادآورشد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان فرهنگ سازی لازم برای مقاوم سازی خانه های روستایی را انجام می دهد.
وی افزود: دهیاران نیز بابنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان همکاری وهمراهی لازم را داشته باشند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: در سال ۹۷ بیش از۱۳هزار و ۹۱۲ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان بهسازی و مقاوم سازی می شوند.
حمید حیدری بریدی افزود:برای بهسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی در روستاها ۲۵۰میلیون ریال به صورت وام و ۸۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: آمارگیری واحدهای مسکن روستایی هر پنج سال یک بار با هدف بررسی وضعیت ساخت و سازها و برنامه ریزی لازم برای هدایت ساکنین روستاها برای بهسازی و مقاوم سازی انجام می شود.

Print Friendly, PDF & Email