طرح هادی در ۲۳ روستای شهرستان گناوه اجرا شد

طرح هادی در ۲۳ روستای شهرستان گناوه در مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار و ۵۶۰ متر مربع و با اعتبار ۲۷ میلیارد و……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، مهندس افرند – مدیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح هادی بمناسب هفته دولت در گفتگو با خبرگزاری ایرنا ازعملکرد یک ساله بنیاد مسکن شهرستان گفت: طرح هادی در ۲۳ روستای شهرستان گناوه در مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار و ۵۶۰ متر مربع و با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اجرا شده است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در شش حوزه فعالیت و در آبادانی و توسعه روستاها حضوری چشمگیر دارد، افزود: دراین راستا مخلوط ریزی معابر ۱۷ روستا با ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در یک سال انجام شده است. و پروژه های عمرانی متعددی نیز ازسوی این نهاد در یک سال اخیر تکمیل و اجرایی شده است. وی اجرای فاز نخست ساختمان دفتر امام جمعه بندر ریگ با ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اولیه و اتمام پروژه ۴۰ واحدی مسکن مهر بندر ریگ و ۸۰ واحدی خیرین این بندر ، اتمام مجتمع فرهنگی قرآنی چهار روستایی با ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار ، بوستان محله ای روستای محمدی با ۸۰۰ متر مربع مساحت واجرای پارک بین راهی چهارروستایی به مساحت ۱۵هزار متر مربع را از دیگر طرح های اجرا شده در شهرستان اعلام کرد.

IMG_۲۰۱۵۰۸۲۶_۱۹۳۸۴۶

مهندس افرند افزود: اجرای کانال دفع آبهای سطحی روستای مال قاید به مساحت ۴۲۰ متر مربع با صرف یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، اجرای المان در روستاهای مال محمود، سربست و چهار روستایی با ۳۹۰ میلیون ریال اعتبار وآغاز عملیات اجرایی بوستان های ساحلی مال قائد ، جزیره شمالی وجزیره جنوبی در مجموع با اعتبار ۴ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح ها دراین مدت بوده است. همچنین ۲۱۰ فقره تسهیلات بانکی برای احداث مسکن روستایی و شهرهای زیر ۱۲ هزار نفر جمعیت و ۴۴ فقره تسهیلات به عنوان قرض الحسنه و تعمیر مسکن روستایی نیز در سال گذشته پرداخت شد.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن گناوه با مشارکت اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان موفق به ثبت و واگذاری ۴۵۸ جلد سند رسمی به واحدهای مسکونی روستایی وشهر بندر ریگ شده است. و در سال گذشته ۱۸ قطعه زمین به مساحت ۳۶۰۰ متر مربع به متقاضیان فاقد زمین در روستاها واگذار شده است .بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ۹۲ هزار نفری شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.

DSC02273

Print Friendly, PDF & Email