طرح هادی در۲۷۵ روستای استان بوشهر در دست اجراست

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت ۲۷۵ طرح هادی در روستاهای این استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد استان معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر در یک گفتگو اختصاصی با خبرگزاری ایرنا گفت: ۲۷۵ طرح هادی در روستاهای این استان در دست اجراست که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مهندس زارعی بیان کرد پارسال ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های هادی تصویب شد که از این میزان ۳۷۰میلیارد ریال تخصیص یافت. وی اضافه کرد پیش بینی می شود امسال بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های هادی در استان بوشهر مصوب شود که براساس برنامه ریزی ها در۸۹ روستای کم جمعیت این استان طرح هادی اجرا می شود.
معاون عمران روستایی افزود استان بوشهر برای ۴۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی مصوب دارد که تاکنون در ۳۳۰ روستا این طرح ها اجرا شده است. وی گفت ۸۰ درصد روستاهای استان بوشهر دارای طرح هادی هستند.

مهندس زارعی اظهارکرد با توجه به محدودیت منابع مالی کاهش هزینه طرحهای هادی با کار کارشناسی، بهینه سازی مصرف مصالح و بومی سازی طرح ها از برنامه های این معاونت در سال جاری است. و برای کاهش هزینه طرح های هادی با حساسیت و دقت بیشتر براساس نیاز و جمعیت روستا و به دور از احساسات طراحی می شود.
وی اضافه نمود پارسال ۵۹ زمین چمن مصنوعی در روستاهای با یک هزار نفر جمعیت با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال اجرا شد. همچنین سه هزار و ۲۰۰ جلد سند روستایی صادر و ۴۰۳ پلاک زمین به روستاییان واگذار شده است.

IMG_6803

Print Friendly, PDF & Email