ظرفیت و اهمیت استان بوشهر در جاذبه های گردشگری

مهندس شاملو گفت: ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری در روستاهای کشور، نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس شاملو در مراسم افتتاح و اجرای چند طرح عمران روستایی در دیلم با بیان اینکه مناطق استان بوشهر دارای ظرفیت گردشگری بالایی دارند اظهار داشت: شهرستان دیلم با توجه به ویژگی‌های آن در طول سال به ویژه در نوروز، گردشگران بسیاری به این شهرستان و روستاهای ساحلی زیبای آن سفر می‌کنند که باید زیر ساخت‌های گردشگری در این شهرستان افزایش یابد. و با بهره گیری از معماری ایرانی که با آن فاصله گرفته ایم، تأکید کرد و افزود: در معماری مسکن روستاها باید کار شود.
وی با اشاره به اینکه توجه به ظرفیت‌های گردشگری روستایی از اولویت‌های بنیاد مسکن است خاطر نشان کرد: ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری در روستاهای کشور، نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد و معیشت روستاها دارد که پرداخت تسهیلات در این عرصه مورد توجه قرار دارد.
مهندس شاملو، با تأکید بر جاذبه‌های گردشگری در استان بوشهر گفت:  با توجه به موقعیت آب و هوایی، سواحل خلیج فارس، قدمت تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در روستاهای این استان، امکان استفاده از این ظرفیت‌ها برای اجرای طرح‌های گردشگری می توان استفاد نمود.
معاون عمران روستایی با بیان اینکه بر اساس توسعه روستاها سهمیه قیر تعیین می‌شود افزود: شاخص جمعیت و تعداد روستاها تعیین کننده سهمیه قیر برای روستاهای استان‌ها می باشد که زیرساخت‌های عمرانی آن را  توسعه می‌دهد.
وی با بیان اینکه سال قبل ۳۰۰ هزار تن قیر به روستاهای کشور اختصاص و یک‌هزار و هفتصد کیلومتر از شبکه معابر روستایی کشور طی یک سال گذشته آسفالت شده است.و سهمیه استان بوشهر از ۳ هزار تن با افزایش ۵ برابری به ۱۶ هزار تن رسید که این افزایش به سبب جذب نشدن سهیمه برخی از روستاهای دیگر استان‌ها بوده است. همچنین با توجه به افزایش سهمیه قیر در برنامه ششم توسعه بیان کرد: سهمیه قیر برای عمران روستاها  به سه میلیون تن افزایش می‌یابد که نقش مهمی در توسعه طرح‌های عمرانی در روستاها دارد.
مهندس شاملو از تصویب اختصاص ۴۰۰ هزار تن قیر  برای توسعه و تکمیل طرح‌های هادی نیمه تمام در کشور خبر داد و گفت: تا برنامه ششم توسعه، ۲۰ درصد از روستاهای مرزی ساماندهی و بهسازی می‌شوند.Print Friendly, PDF & Email