عدم رعایت اصول مهندسی تلفات زلزله شُنبه را بالا برد

بردستانی معاون برنامه ریزی امور عمرانی فرمانداری شهرستان دشتی در حضور ناظرین فنی روستایی …..

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: حمید بردستانی معاون برنامه ریزی امور عمرانی فرمانداری شهرستان دشتی در حضور کارشناسان نظام مهندسی ساختمان شهرستان دشتی به مناسبت ۵ دی روز ایمنی در برابر زلزله اظهار داشت: با توجه به عدم رعایت اصولی ایمنی تلفات در زلزله شُنبه را بالا برد.
وی افزود: شهرستان دشتی یکی از شهرستان های حادثه خیز محسوب میشود و تا کنون نیز چندین زلزله در آن رخ داده و نیاز است توجه ویژه ای به این مقوله داشته باشیم. ومردم نیز باید ساخت و ساز های منازل مسکونی خود را رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید.
وی همچنین بر نظارت هدفمند مبتنی بر ضوابط شهر سازی، طرح جامع تفضیلی مصوب، آئین نامه ها و مقررات ملی ساختمان تاکید کرد و یادآور شد: نظارت اصولی بر تمامی ساخت و سازها در همه نقاط شهری و روستایی شهرستان به خوبی در حال انجام است.

معاون برنام ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: بنیاد مسکن طی یک دهه اخیر ضمن واگذاری تسهیلات بهسازی ویژه مسکن روستایی و همچنین در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر مستند به قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور، توانسته اصول فنی مبتنی بر آئین نامه و مقررات ملی ساختمان را توسط ناظرین فنی روستایی در دورترین نقاط نهادینه کند.
بردستانی از شهرداری‌ها و دهیاران که به عنوان مراجع صدور پروانه ساختمانی در شهرها و روستاها می باشند درخواست نمود اجرای طرح‌های هادی شهری و روستایی را با رعایت اصول و مقررات شهرسازی و معماری به صورت کارشناسی و دقیق عمل کنند.

mq2gz4kk0824h1vizf55

 

am1

am3

no2

Print Friendly, PDF & Email