عملیات اجرایی طرح جاده ساحلی دسترسی شهر گناوه به ۳ روستا آغاز شد

بازدید از مناظر دیدنی و ساحل دریا یکی از انتخاب های همیشگی برای مسافرت در فصل تابستان است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت، عملیات اجرایی طرح جاده ساحلی دسترسی شهر گناوه به ۳ روستای ساحلی مال خلیفه، مال قائد و قلعه حیدر با حضور زرین فر- معاون استاندار، فرماندار، مدیرکل بنیاد مسکن استان و مسئولین شهرستان آغاز گردید.
در این آیین، حیدری اظهار داشت: احداث راه دسترسی و ایجاد زمینه های جذب گردشگری اصلی ترین عامل توسعه پایدار این منطقه به شمار می رود و سر ریز شدن جمعیت گردشگران از سمت شهر گِناوه به روستاهای هدف و استفاده از اسکان و بهره گیری بهینه از ساحل زیبا و بکر این روستاها ، استفاده از خدمات بوم گردشگری روستایی، حفظ حریم ساحل دریا، کاهش بار ترافیک از سمت دیلم به گناوه و ایجاد جاده توریستی دروازه ورود به دهکده گردشگری گناوه از مصوبه های هیات دولت از عمده اهداف این طرح است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: برای این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. طول کل طرح ۹ کیلومتر با عرض ۳۵ متر شامل گذرهای اصلی و حاشیه ای، رفوژ وسط، پارکینگ، فضای سبز حاشیه راه، تأسیسات روشنایی است که در ۳ فاز اجرا می شود. همچنین حجم عملیات خاکی به میزان ۶۳۰ هزارمترمکعب، اجرای دولایه آسفالت به مساحت ۳۱۵ هزارمترمربع و تامین پارکینگ به میزان ۳۶۰۰ خودرو از مشخصات اولیه این طرح است. به همین منظور برای سرعت بخشی در اجرای این طرح ۳ پیمانکار مشارکت دارند.

 

Print Friendly, PDF & Email