عملیات اجرایی ۱۶۲ واحد مسکونی در شهرستان دیلم آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ در آیینی با حضور استاندار بوشهر، مدیرکل بنیاد مسکن استان، فرماندار شهرستان دیلم و سایر مقامات محلی عملیات اجرایی ۱۶۲ واحد مسکونی در قالب طرح ملی اقدام مسکن در شهرستان دیلم آغاز شد.

حمید حیدری‌بریدی در این آیین با اشاره به آغاز ساخت ۱۶۲ واحد مسکونی در قالب طرح ملی اقدام مسکن در شهرستان دیلم اظهار داشت: این واحدهای مسکونی در ۲۵ بلوک ۶ واحدی و ۳ بلوک ۴ واحدی با هرمترمربع ۸۰ متر در مساحت ۱۱۳ هزار مترمربع ساخته می‌شود.

وی، اعتبار اجرای این واحدهای مسکونی را ۵۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: علاوه بر آن در اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی از یک‌هزار و ۲۶۷ واحد مسکونی در دیلم ۴۷ درصد مقاوم سازی شده است و امسال ۱۰۵ واحد مسکونی روستایی دیگر در دیلم مقاوم‌سازی می‌شود.

وی، با اشاره به اجرای طرح اقدام مسکن در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح تاکنون ۳۰۰ واحد مسکونی در قالب گروه‌های ساخت و بنیاد ساز عملیات اجرایی آنها در استان بوشهر آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: این نهاد در مجموع ۴۸۹ واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اهرم، بنک، دیر، خورموج و دیلم آغاز کرده است که در مدت ۱۸ ماه تکمیل و افتتاح می‌شود.

وی، با اشاره به اسفالت ۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی در استان بوشهر افزود: میانگین کشوری در آسفالت معابر روستایی ۳۱ درصد و در استان بوشهر بالای ۵۵ درصد معابر روستایی آسفالت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه برای بهسازی معابر روستایی خبر داد و بیان کرد: در این راستا با تعامل نمایندگان مجلس ۴۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت تخصیص یافته است.

Print Friendly, PDF & Email