عملیات اجرایی ۲ هزار ۲۵۲ واحد مسکونی در استان بوشهر آغاز شد

عملیات اجرایی ۲هزار و ۲۵۲ واحد نهضت ملی جهش تولید مسکن روز یکشنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر و دیگر مدیران این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر در این آیین که در شهرستان جم برگزار شد افزود: از این تعداد واحد مسکونی ۶۰۰ واحد در شهر برازجان، ۳۰۰ واحد جم، ۲۰۰ واحد در بهارستان و ریز، ۵۰۰ واحد دیلم، ۲۵۲واحد کنگان و ۴۰۰ واحد در گناوه احداث می‌شوند.

احمد محمدی زاده بیان کرد: در زمان حاضر ۴۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی جهش تولید مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده اند که تاکنون هشت هزار نفر به عنوان واجد شرایط انتخاب شده اند و در حال ارزیابی مابقی متقاضیان هستیم.

وی اظهار کرد: با این وجود در زمان حاضر برای بیش از ۴۰ هزار واحد زمین در استان بوشهر تامین شده و تلاش می شود با پیگیری‌ این میزان زمین به ۶۰ هزار واحد افزایش یابد.

استاندار بوشهر ادامه داد: با آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی امروز شمار واحدهای مسکونی در دست اجرای نهضت ملی مسکن در این استان به بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد می رسد که در مراحل مختلف آماده سازی قرار دارند و با توجه به دستور رئیس جمهور و تامین منابع بانکی تولت دولت و پشتیبانی وزیر راه و شهرسازی امیدواریم روند احداث این واحدهای مسکونی سرعت گیرد و در هفته های آینده ش احداث واحدهای جدید دیگری را در این استان آغاز کنیم.

محمدی زاده یادآور شد: از مجموع ۱۱ هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی در دست اجرای نهضت ملی مسکن در استان بوشهر ۲هزار و ۴۰۰ واحد در روستاها احداث شده اند.

استاندار بوشهر گفت: در برخی از شهرهای استان بوشهر زمین‌های منابع طبیعی و موات بویژه در شهرهای جنوبی، حاشیه و کنار دریا قرار گرفته اند که این شهرها احصا و شناسایی و عملیات واگذاری از منابع طبیعی به راه و شهرسازی آغاز شده است.

وی ادامه داد: با توجه به نقشه کشی و تفکیک اراضی انجام شده برنامه ما این است که در این گونه شهرهایی که زمین به قدر کافی وجود دارد به جوان‌ها زمین واگذار شود تا با پرداخت وام خودشان اقدام به ساخت خانه کنند و به این صورت یک حرکت گسترده و جهشی در عملیات خانه سازی در استان بوشهر انجام شود.

محمدی زاده گفت: انتظار می رود جوانان از فرصت ثبت نام برای دریافت این زمین‌ها که در زمان حاضر در ۶ شهر استان احصا شده اند استفاده کنند تا بتوانند به این صورت صاحب زمین و خانه شوند و ما نیز به عنوان دولت برای صاحب خانه شدن آنان حمایت می کنیم.

Print Friendly, PDF & Email