فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر مردادماه افتتاح می‌شود

فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر به مساحت ۱۲/۵هکتار در ماه آینده افتتاح و در اختیار مردم قرار می‌گیرد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دکتر سالاری- استاندار بوشهر در بازدید از دهکده گردشگری شهر بوشهر، روند اجرایی آن را مطلوب دانست و اظهار داشت: دهکده گردشگری ساحلی بوشهر سبب منشا تحولاتی در حوزه گردشگری از جمله جذب گردشگران به این منطقه می‌شود.
دکتر سالاری گفت: دهکده گردشگری بوشهر در ۸۵ هکتار طراحی شده است که فاز نخست این دهکده گردشگری در ۵/۱۲هکتار مساحت تا یک ‌ماه آینده افتتاح می شود. این طرح دارای مزیت های بسیار مهمی است که از طبیعت بکر ساحل و دریا بهره مند می باشد و از انواع سرگرمی‌ها و بازی‌های دریایی، همچنین از وجود خورهای متعدد استفاده خواهد شد که برای تمامی سنین طراحی شده است. و مابقی این طرح مهم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد ‌رسید.
وی یادآور شد با توجه به عوامل زیست محیطی، هیچ مداخله‌ای در این حوزه نخواهد‌ شد و از ایجاد سازه‌ها و ریختن مصالح ساختمانی در دریا برای ساخت امکانات، پرهیز شده است.
استانداربوشهر گفت: برای تسریع در ساخت دهکده گردشگری، هزینه های پیش بینی شده از محل اعتبارات ملی و استانی دراولویت است و با توجه به روند اجرای مطلوب این پروژه، بزودی یک پیمانکار دیگر به این مجموعه افزوده خواهد‌شد و با برنامه‌ ریزی انجام شده مساحت دهکده گردشگری بوشهر به ۱۹۵ هکتار افزایش می‌یابد و به عنوان قطب گردشگری جنوب کشور تبدیل می‌شود.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بعنوان کارفرما این پروژه می باشد.

400

100

300

500

Print Friendly, PDF & Email