فرماندار کنگان: دستگاه‌های اجرایی کنگان در طرح مسکن نهایت همکاری را داشته باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ فرماندار شهرستان کنگان گفت: دستگاه‌های اجرایی کنگان در طرح مسکن نهایت همکاری را داشته باشند.

احمد غریبی در نشست کمیته تأمین مسکن شهرستان کنگان اظهار داشت: موضوع تأمین مسکن همواره یکی از دغدغه‌های قشر عظیمی از جامعه بوده است و با توجه به گشایش‌های پیش آمده باید برای اطلاع رسانی و ترغیب عموم برای بهره‌مندی از این طرح انجام شود.

وی ادامه داد: شهرداران در هنگام صدور پروانه ساختمانی علاوه بر تخفیف‌های قانونی لحاظ شده از ظرفیت‌های موجود برای اعمال تخفیف‌های پلکانی برای متقاضیان احداث مسکن به صورت خود مالکی اقدام کنند.

فرماندار شهرستان کنگان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته خواستار تلاش بیش از پیش مدیران در مدار قانون با حفظ مردم داری شدند.

غریبی افزود: دستگاه‌های متولی شامل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن نسبت به شناسایی نیازمندی‌های خود در حوزه زیرساخت‌ها (آغاز عملیات اجرایی پروژه، طرح جهش مسکن) اقدامات و مکاتبات لازم را با دستگاه‌های مرتبط (خدمات رسان، آب، برق، گاز، مخابرات) را به قید فوریت در دستورکار قرار دهند.

با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده و اراده ملی موجود در راستای تأمین مسکن مقرر شد دستگاه‌های متولی (راه و شهرسازی، بنیاد مسکن) با همراه بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا از تمامی امکانات و ظرفیت‌های در اختیار برای اطلاع رسانی و شفاف سازی جهت ترغیب واجدین شرایط و جامعه هدف اقدامات لازم در دستورکار قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email