مجتمع ۴۴ واحدی شهرستان دشتی در آستانه بهره برداری قرار گرفت

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی گفت: مجتمع ۴۴ واحدی مسکن شهرستان دشتی در نیمه نخست سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

سید اصغر صالحی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به موجب اساسنامه خود، تولید انبوه مسکن شهری را در قالب مسکن حمایتی و مسکن به قیمت تمام شده برای اقشار کم در آمد در دستور کار دارد و هدف نهایی آن در موضوع تولید مسکن شهری، تامین مسکن برای اقشار کم درآمد متناسب با نیازهای مادی و معنوی متعادل با وضعیت اقتصادی خانواده های کم درآمد است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد خانه های روستایی و شهری در این شهرستان مقاوم سازی شده است، افزود: در شهرستان دشتی از ۱۲ هزار و ۷۸۰ خانوار روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، مجموعا بیش از ۷ هزار خانوار از تسهیلات بهسازی و بازسازی استفاده کردند که در مجموع مقاوم سازی بالای ۵۰ درصد را نشان می هد. افق چشم انداز ده ساله تا سال ۱۴۰۴ برای بنیاد مسکن رسیدن به ۷۰ درصد مقاوم سازی مسکن است که جهت رسیدن به این مهم سالانه می بایست ۲۵۰ واحد در سطح شهرستان مقاوم سازی شود.

وی با اشاره به منازل آسیب دیده در حوادث زلزله طی سالهای ۸۰ و ۹۰ نیز گفت: بازسازی اماکن حادثه دیده براثر بلایای طبیعی از مهمترین اقدامات بنیاد مسکن در این حوزه می باشد که در شهرستان دشتی در سالهای ۸۰ و ۹۲ دو زلزله اتفاق افتاد و قریب به ۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای حادثه دیده سطح شهرستان بازسازی شد.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان دشتی بطور متوسط سالانه حدود ۱۰۰۰ کارشناسی از نوع خدمات فنی در شهرستان دشتی صورت می گیرد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی همچنین در خصوص سنددار نمودن منازل روستایی و شهری نیز گفت: تا کنون ۹ هزار و ۷۰۰ جلد سند مالکیت در ۶۵ روستای شهرستان و سه شهر کاکی، بادوله و شنبه صادر و تحویل مالکان شده است.

صالحی تأکید کرد: تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری، امکان دریافت تسهیلات دولتی و غیر دولتی در قبال سند مالکیت به عنوان وثیقه مطمئن، افزایش ارزش املاک، پیشگیری از ابطال حق در دعاوی و تسهیل در امر قضاوت، رفع ابهامات و اختلافات در مالکیت و … از جمله مزایا و اهداف اجرای این طرح به شمار می رود.

وی در خصوص وضعیت تملک و واگذاری زمین در سطح شهرستان نیز گفت: تاکنون بیش از ۱۳۰۰ قطعه زمین در ۲۰ روستای شهرستان با هدف جلوگیری از توسعه بی رویه شهرها، ممانعت از تغییر کاربری زمین های کشاورزی، زمین های غیر قابل کشت، تملک، تفکیک و به واجدین شرایط اعم از بی مسکن ها، مزدوجین و مهاجرین با شرایط خاص جهت ساخت مسکن مقاوم واگذار شده است.

Print Friendly, PDF & Email