مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر: در حوزه بومگردی و رونق روستاها با جدیت ورود می کنیم

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: به منظور پاسداشت فرهنگ گذشته، اصلاح و حفظ بافت باارزش روستایی، در حوزه بومگردی و رونق روستاها با یک برنامه ریزی اصولی و  جدیت خاصی ورود می کنیم.

حمید حیدری بریدی در حاشیه بازدید از روستاهای بخش دلوار با اشاره به اینکه برای احیای بافت سنتی روستایی و تبدیل به مکان های بومگردی ساکنان روستاها می بایست توجیه شوند، افزود: اصلاح معابر روستایی براساس بافت و اقلیم روستایی توسط بنیاد مسکن آغاز شده است.

وی هدف خود از بازدید از روستاها را اصلاح و حفظ بافت باارزش روستایی، احیای منازل سنتی روستاها، تبدیل منازل روستایی به مکان های گردشگری، توسعه اشتغال و بومگردی عنوان نمود و تأکید کرد: برای توسعه روستاها باید اطلاعات کاملی از وضعیت روستاهای استان بدست آوریم.

وی گفت: باید در راستای ارتقای سطح فرهنگ و کیفیت زندگی ساکنین روستاها، احترام به فرهنگ­ گذشته و حال حاضر مردمانی که از سال ها قبل در یک زیست بوم خاص زندگی می کنند گام برداشت.

این مقام مسئول با اشاره به  اجرای بوستان های امید در روستاهای استان بوشهر، گفت: در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی در روستاها نیز تلاش های خوبی صورت گرفته که شرایط روستاها را بانشاط تر کرده است.

حیدری بریدی اضافه کرد: به منظور حفظ بافت روستایی اقدام به سنگ فرش نمودن معابر روستاها کردیم که به نسبت هزینه آسفالت نیز مقرون به صرفه تر است، که این مهم تقدیر استاندار را به همراه داشت.

Print Friendly, PDF & Email