مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر: سند دار کردن واحدهای آموزشی مهمترین اولویت بنیاد مسکن است

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در راستای صیانت از اموال دولتی سنددار کردن واحدهای آموزشی مهمترین اولویت این مجموعه به شمار می‌رود.


علیرضا مقدم در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: همچنین زمینهایی که از منابع طبیعی گرفته می شود برای بخشی از آنها کاربری آموزشی تعریف می‌شود که طی قراردادی بدون دریافت هیچگونه هزینه‌ای به آموزش و پرورش واگذار می‌شود.
وی بیان کرد: تلاش می‌شود با برگزاری نشستهای ماهانه و کاربردی به دور از هرگونه تشریفات در خصوص سند دار کردن واحدهای آموزشی اقدام شود.
مقدم در خصوص تسهیلات مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت گفت: درزمان حاضر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن روستایی پرداخت می‌شود و افزون براین برای واحدهای زیر ۸۰ متر ۳۰ میلیون تومان بلاعوض و برای واحدهای بالای ۸۰ متر ۱۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی افزود: طی مصوبه جدید که به زودی به استانها ابلاغ می شود سقف این تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و به تناسب تسهیلات بلاعوض برای احداث واحدهای زیر ۸۰ متر نیز به ۵۰ میلیون و بالای ۸۰ متر به ۳۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
مقدم همچنین بر ضرورت مشارکت فرهنگیان در نهضت جهش تولید مسکن تاکیدکرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: سرعت بخشی در صدور سند مالکیت واحدهای آموزشی یکی از خواسته‌های این اداره کل است.
علی موحدی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده در خصوص مستند سازی املاک افزود: در این خصوص موانعی وجود دارد که نیاز به انجام مکاتبات اداری دارد.

Print Friendly, PDF & Email