مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر: ۵۰۰ پروژه بنیاد مسکن در استان بوشهر فعال است

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۵۰۰ پروژه عمرانی این بنیاد با ۲هزارو ۲۶۰میلیارد ریال در این استان در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم افزود: اجرای آسفالت معابر با ۹۴۶ میلیارد ریال اعتبار در ۱۶۳ روستا از جمله این پروژه‌ها است.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده با اجرای این پروژه قرار است یک میلیون و ۴۰۰ هزار مترمربع از مساحت معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شوند.

به گفته مقدم اجرای دیوار حفاظتی در ۱۶ روستای استان بوشهر با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر از دیگر پروژه های مهم در دست اجرای بنیاد مسکن در استان بوشهر است.

وی با اشاره به تصویب بازنگری طرح هادی هفت روستا در استان بوشهر گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازنگری این تعداد طرح هادی را برای اجرا توسط دهیاری‌ها به فرمانداری ها ابلاغ کرده است.

مقدم اضافه کرد: در زمان حاضر ۸۱۶ روستا در استان بوشهر وجود دارد که از این شمار ۴۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند که از این شمار ۳۹۶ روستای استان معادل ۹۹.۱ درصد از طرح هادی برخوردار هستند.

۵۰۰ پروژه بنیاد مسکن در استان بوشهر فعال است

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تا پایان سال جاری اجرای طرح هادی برای چهار روستای باقی مانده استان بوشهر انجام و در این صورت ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار ایناستان از طرح هادی برخوردار می شوند.

مقدم یادآور شد: از مجموع روستاهای دارای طرح هادی؛ بازنگری ۲۳۶ طرح انجام شده و ۹۰ روستای دیگر نیز نیازمند بازنگری است.

وی با اشاره به معرفی پنج روستا به عنوان روستای هدف گردشگری استان بوشهر اظهار کرد: از این شمار ۲ روستای جزیره شمالی در شهرستان گناوه و رود فاریاب در شهرستان دشتستان طرح گردشگری تعریف و اجرا و سه روستای دیگر نیز شامل روستاهای جَشی شهرستان تنگستان، هاله در شهرستان عسلویه و نینیزک در شهرستان دشتستان نیز تا پایان سال اجرایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک این استان ۴۰۹ جلد سند روستایی و ۱۴۰ سند شهری (در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت) صادر شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته یکهزار و ۴۴۶ جلد سند روستایی و ۶۴۹ جلد سند شهری در استان بوشهر صادر شده است.

Print Friendly, PDF & Email