پروژه‌های مسکن ویلایی در شهرهای استان بوشهر اجرا می‌شود

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: یکی از سیاست‌های مهم دولت بحث اجرای پروژه‌های ویلایی در شهرهای استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی دو هزار و ۲۵۲ واحد مسکن در قالب پروژه طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر بودیم.

وی افزود: یکی از سیاست‌های مهم دولت بحث اجرای پروژه‌های ویلایی در شهرهای استان است که در این راستا برنامه ریزی شده با کمک اداره راه و شهرسازی زمین تأمین شده فراخوان عمومی ثبت نام داده شده و از طریق اداره بنیاد مسکن اتفاق می‌افتد مردم ثبت نام و تشکیل پرونده دهند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بیان کرد: بازه زمانی تحویل زمین محدود است و ما آمادگی داریم که این قطعه زمین‌ها را به یک خانواده تحویل دهیم تا با استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن صاحب خانه شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر افزود: تاکنون دو هزار و ۶۰۰ واحد پروژه به متقاضیان واگذار و مراحل تکمیل ظرفیت و تشکیل پرونده و تخصیص انجام شده است.

مقدم با اشاره به اینکه از این تعداد هزار و ۷۰۰ واحد انعقاد قرارداد شده و هزار و ۵۰۰ واحد پروانه ساخت درست شده است اضافه کرد: دو هزار و ۴۰۰ واحد در سطح استان عملیات اجرایی شروع شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون دو هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله فونداسیون و تعداد ۲۰۰ واحد در مرحله اسکلت سازی است.

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی

وی با اشاره به روند طرح نهضت ملی مسکن روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: دو هزار و ۱۸۰ فقره تسهیلات روستایی بوده که کلیه افراد به بانک‌ها معرفی شده اند و هزار و ۱۹۶ واحد از این پروژه تا امروز انعقاد قرارداد شده و مراحل اجرایی در حال انجام است.

مقدم تصریح کرد: در کنار پرداخت تسهیلات مسکن روستایی ما از کمک‌های بلاعوض صد امام کمک می‌کنیم به محرومین روستایی و افرادی که توان کمتری دارند برای تکمیل ساختمان خود به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و همچنین برای افراد ضعیف‌تر تا سقف ۳۰ میلیون تومان بلاعوض تسهیلات داده می‌شود.

وی افزود: طرح جدیدی هم به برکت و اقدامات دو نهاد انقلابی در سطح کشور شکل گرفته که شامل طرح نهضت ملی مسکن محرومین در روستاها که با کمک و همیاری و مشارکت بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام هست که در این طرح علاوه بر تسهیلات مسکن روستایی مبلغ ۵۰ میلیون تومان بلاعوض، دو تن میلگرد رایگان و ده تن سیمان رایگان به محرومین روستایی جهت ساخت مسکن توزیع می‌شود.

مقدم یادآور شد: این تسهیلات مسکن روستایی علاوه بر روستاها در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز قابل پرداخت است، این طرح باکمک دولت در ماه‌های آینده ابلاغ می‌گردد به ازای هر واحد مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد که یکی از برنامه‌های خوب حمایتی دولت در بخش مسکن بشمار می‌آید.

Print Friendly, PDF & Email