مدیر بنیاد مسکن کنگان: اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن کنگان نیازمند تامین سهم آورده متقاضیان است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کنگان استان بوشهر گفت: سرعت بخشی در روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی جهش تولید مسکن در این شهرستان نیازمند تامین سهم آورده متقاضیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مهدی احمدی منفرد در نشست با خبرنگاران افزود: به دلیل برخی از مشکلات اقتصادی، مردم توان تامین آورده خود را ندارند و همین امر باعث شده که روند اجرای پروژه‌ها به کُندی پیش رود.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر سه پروژه نهضت ملی جهش تولید مسکن در شهرستان کنگان شامل ۵۰۴، ۸۲ کنگان و ۸۰ واحدی شهر بنک در دست اجرا است که فقط ۵۰ درصد متقاضیان این واحدها اقدام به تامین آورده خود کرده اند.

احمدی منفرد ادامه داد: با توجه به اینکه تسهیلات بانکی در صورت تامین آورده پرداخت می‌شود، انتظار می‌رود متقاضیان نسبت به تامین سهم آورده خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: پروژه ۸۲ واحدی کنگان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که فاز اول آن دهه فجر و فاز دوم این پروژه نیز ۲۱ فروردین سال آینده افتتاح می‌شود.

مدیربنیاد مسکن کنگان در باره پروژه های عمران روستایی این بنیاد در شهرستان کنگان افزود: ۱۱ پروژه عمران روستایی با ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات نفت شامل پارک، دیوار حفاظتی و بهسازی معابر دراین شهرستان در دست اجرا است.

وی ادامه داد: پنج میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات داخلی در قالب قیر رایگان در اختیار دهیاری‌ها و ۲ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات مناطق محروم برای روستاهای شهرستان کنگان تخصیص داده شده که هنوز ابلاغ نشده است.

مدیر بنیاد مسکن کنگان، فراهم کردن شرایط ماندگاری مردم در روستاها را یکی از سیاست‌ها مهم این بنیاد مسکن عنوان کرد.

احمدی منفرد در باره وضعیت تملک اراضی بیان کرد: اراضی روستای پرک شهرستان کنگان ملی و به نفت تحویل شده است، روستاهای شیرینو در حریم دریا و نفت و گاز قرار دارد و تنها روستاهای کمی از جمله لاورده و برکه چوپان مشکلی ندارند و تاکنون ۱۷ هکتار زمین در لاورده و ۵۰ هکتار نیز در برکه چوپان تملک شده است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر۲۲۰ هکتار از اراضی واقع در روستاهای شهرستان کنگان سند صادر و مشکل تعرض به این زمین‌ها برطرف شده است.

مدیر بنیاد مسکن کنگان گفت: سهمیه امسال صدور سند واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان ۵۰۰ سهمیه بود که در حال انجام تشریفات قانونی آن هستیم.

وی نرخ مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان کنگان را ۶۸ درصد اعلام کرد که از میانگین کشوری ۷۴ درصد کمتر است.

مدیربنیاد مسکن شهرستان کنگان گفت: بیشتر زمین‌های روستاهای این شهرستان ملی و تحویل نفت شده که همین امر باعث شده روستائیان این منطقه نتوانند وام بگیرند.

وی گفت: در زمان حاضر میزان اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان کنگان به ۶۴ درصد رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email