مردم روستای ملگه، خواستار احداث پل دسترسی به روستا شدند

رئیس شورای اسلامی روستای ‘ملگه’ شهرستان دیر استان بوشهر گفت: مردم این روستا……

رئیس شورای اسلامی روستای ‘ملگه’ شهرستان دیر استان بوشهر گفت: مردم این روستا ساخت یک پل ۲ دهانه به جای آب نمای موجود در مسیر راه دسترسی به این روستا مهمرتین خواسته و دغدغه خود عنوان می کنند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به نقل خبرگزاری ایرنا گفت: در جریان بارندگی و سیل سال گذشته این روستا در ۲ مرحله در محاصره سیل قرار گرفت و بطور کلی ارتباط خود را با دیگر نقاط از دست داد. و در جریان این بارندگی ها خسارت زیادی به منازل مسکونی مردم وارد شد و تنها ارتباط مردم از راه هوایی با شهر آبدان مرکز بخش و روستاهای همجوار میسر بود.

رئیس شورای اسلامی روستای ملگه تاکید کرد: دلیل اصلی نفوذ آب به این روستا وجود دره های فصلی مشرف به آن است که باید مسئولان برای مهار و جلوگیری از طغیان آن یک پل ۲ دهانه در جای آب نما احداث کنند.
صمدی ضمن قدردانی از تلاش بنیاد مسکن شهرستان دیر گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان با تخصیص تسهیلات بانکی مشکلات مسکن تخریبی مردم را برطرف کرده است. همچنین جاده دسترسی این روستا تا جاده اصلی ۲ کیلومتر فاصله دارد وآسفالت می باشد و نزدیک روستا یک آب نما احداث شده که جلو آب را سد می کند و باعث طغیان و ایجاد سیل می شود و روستا را در معرض سیل قرار می دهد.
فرماندار دیّرگفت: مطالعات برای ساخت پل و حل مشکلات مردم این روستا انجام شده و راهداری و حمل و نقل جاده ای باید برای ساخت پل ۲ دهانه در این روستا اقدام کند. و در سال جاری یک میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستای ملگه هزینه می شود.

Print Friendly, PDF & Email