مشکلات روستاهای دیر در حوزه بنیاد مسکن بررسی شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در نشست شورای دهیاران و شوراهای اسلامی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در نشست شورای دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان دیّر با حضور فرماندار، مدیرکل بنیاد مسکن و مسئولین شهرستان، مشکلات و مسائل روستاها در حوزه بنیاد مسکن مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدا نمایندگان شوراها و دهیاری ها از تلاش مسئولان در سال های گذشته که باعث رونق و آبادی روستاها را به دنبال داشته است و به همراه آن، رضایت مندی روستاییان را نشان می دهد قدردانی نمودند. و با وجود خدمات دولت در روستاها هنوز مسائل و مشکلاتی وجود دارد که با همت مسئولان برطرف می شود و علت کندی کار پیمانکاران در طرح های عمران روستایی را، نبود اعتبار لازم دانستند. به همین منظور درخواست روستاهای تحت نظارت خود از قبیل: تکمیل بوستان های امید روستایی- اختصاص قیر رایگان جهت آسفالت معابر روستایی- توسعه عمران روستایی- آب، برق و مخابرات و تخصیص اعتبارهای لازم در این نشست را مطرح نمودند که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه فرماندار دیّر گفت: اقدامات مثبت و ارزنده دولت تدبیر و امید در زمینه عمران و خدمات روستایی چشمگیر است.
و همه تلاش خود را بکار بسته ایم تا آبادانی در روستاها محقق شود و روستاییان با خیال راحت به تلاش خود بپردازند و برای نیازهای اولیه خود به شهر مهاجرت نکنند.
اعتماد گفت: سند دارکردن منازل مسکونی روستای وحدت آباد پیگیری شده و این کار با همکاری مردم صورت خواهد گرفت.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار داشت، دستیابی به توسعه پایدار روستایی، یکی از اهداف اساسی بنیاد مسکن است که در این راه تلاش می کنیم. وی گفت: از سهمیه قیر رایگان سال گذشته توانستیم ۱۵۰ کیلومتر از معابر و کوچه های  روستایی، در استان را آسفالت نمائیم. و امسال هم با برنامه ریزی و رایزنی های صورت گرفته تلاش داریم که سهمیه قیر به روستاها داده شود تا بتوانند کارهای زیر سازی در روستاها را به اتمام برسانند. همچنین در سال جاری لیست ۱۱۰ میلیارد ریال از ردیف بودجه نفت آماده شده است و به محض تخصیص آن دغدغه دهیاران برطرف خواهد شد.
حیدری گفت: در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای مقاوم سازی سهم استان بوشهر است که اگر بانک های عامل در تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند می توانیم آن را به رقم بالاتری برسانیم. و هم اکنون بانک های عامل برای تعمیر و بازسازی در منطقه نوارمرزی ۲۰۰ میلیون ریال و نواحی دیگر ۱۸۰ میلیون ریال پرداخت می کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email