مقاوم‌سازی ساخت و سازهای استان بوشهر در اولویت قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی، آیت‌الله صفایی بوشهری- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشستی صمیمانه……

به گزارش روابط عمومی، آیت‌الله صفایی بوشهری- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشستی صمیمانه با حضور مهندس تابش- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دکتر سالاری- استاندار بوشهر، معاونین و مدیرکل روابط عمومی بنیاد مسکن کشور، سرپرست و معاونین بنیاد مسکن استان اظهار داشت: خدمات این نهاد در ابعاد گوناگون قابل تقدیراست و بنیاد مسکن در رسیدگی به مشکلات نیازمندان و دردمندان نقش مهمی دارد چراکه تامین سرپناه به عنوان نیاز اولیه زندگی‌ انسان‌ها مهم‌ترین رسالت این نهاد مقدس است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در رسیدگی به مناطق محروم و روستایی نقش آفرینی داشته است تصریح کرد: مناطق روستایی از نقاط کم‌ برخوردارمحسوب می‌شوند که بنیاد مسکن در اجرای طرح‌های عمران روستایی نقش مهمی در تامین زیرساخت‌های این نقاط ایفا می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان با قدردانی از توجه این نهاد به مناطق آسیب دیده در زمان وقوع حوادث گفت: مردم حادثه دیده چشم به کمک و رساندن یاری مردم و مسئولان هستند که در زلزله‌های دشتی و دشتستان خدمات مردم، مسئولان و بنیاد مسکن قابل تقدیر و سپاس است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌ها در نقاط روستایی باید مورد توجه قرار بگیرد افزود: مقاوم‌سازی ابنیه‌های فنی عمرانی به ویژه ساخت و سازهای مسکونی دراستان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد تا در مقابل حوادث آسیب پذیر نباشد.
وی افزود: رسیدگی به مردم آسیب دیده زلزله دشتستان و دشتی سبب خشنودی رهبر معظم انقلاب اسلامی شد وعملکرد استاندار و مدیران دستگاه‌های استان بوشهر برای ساماندهی و بهسازی مناطق زلزله‌زده در این مدت کوتاه قابل تقدیر است.

_MG_5862

در ادامه این نشست مهندس تابش، ضمن قدردانی از مشارکت مردم و مسئولان در بازسازی و بهسازی مناطق زلزله‌زده استان بوشهر اظهار داشت: روند اجرایی بازسازی منطقه زلزله ‌زده دشتستان مطلوب است که این مهم با مشارکت مردم و مسئولان محقق شده است.
وی با بیان اینکه در جریان زلزله دشتستان ۱۸۰۰ واحد تخریب شد تصریح کرد: دربازسازی این واحدها کمک‌های خوبی بصورت بلاعوض و تسهیلات کم‌ بهره پرداخت شد که اکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: با پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای بازسازی مناطق آسیب دیده در حال حاضر درنقاط شهری ۱۵۰ میلیون ریال و درنقاط روستایی ۱۳ میلیون ریال وام با نرخ بهره ۴ درصد انجام گرفته واین درحالی است که بخشی هم به صورت کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
مهندس تابش، ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت همه مسئولان استان بوشهر در بازسازی منازل مسکونی تخریبی و ارائه خدمات عمومی به ساکنان مناطق زلزله‌ زده استان بوشهر از روند پیشرفت بازسازی و تعمیرات منازل زلزله‌زده ابراز خرسندی نمود. و تأکید کرد: اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر برای بازسازی منازل آسیب دیده دشتستان از زمان سفر رئیس جمهور به برازجان با سرعت و دقت بالا و با مشارکت مستقیم مردم صورت گرفت که قابل تقدیر است.
در پایان ایشان با تاکید بر بهسازی زیرساخت‌های خدمات عمومی در مناطق زلزله ‌زده بیان کرد: ترمیم و اصلاح مساجد و حسینیه‌ها پس از زلزله در مناطق مختلف در اولویت قرار دارد.

_MG_5872

 

 

Print Friendly, PDF & Email