مقاوم‌ سازی واحدهای مسکن روستایی تا سال ۱۴۰۵

مهندس مهدیان گفت: بیش از یک‌ میلیون و هشتصد هزار واحد مسکن روستایی کشور در طول دو برنامه چهارم و پنجم توسعه نوسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان – معاون امور بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن کشور در حاشیه بازدید یک روزه خود از مناطق زلزله زده شهرستان های دشتی و دشتستان اظهار کرد: به ‌منظور پیشگیری از حوادث و بلاهای طبیعی، سعی و تلاش بنیاد مسکن و تأکید دولت بر مقاوم‌ سازی در واحدهای مسکن روستایی است. و از سال ۸۴ تاکنون، سالی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در روستاهای کشور نوسازی و مقاوم ‌سازی شده که دولت اعتبار آن را تأمین کرده است و بانک‌ها نیز همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.
مهندس مهدیان با اشاره به تسهیلات سال ۱۳۹۳ در کشور گفت: تأمین تسهیلات برای ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی به تصویب هیئت دولت رسید و به بانک‌های عامل ابلاغ‌ شده است. و برای هر واحد ۱۵۰ میلیون ریال با کارمزد پنج درصد تسهیلات پرداخت می شود.
وی تأکید کرد: به روستائیانی که خانه‌های آن‌ها فرسوده و آسیب‌پذیرمی باشند توصیه می‌کنیم از این فرصت استفاده کنند. و طبق برنامه پیش‌بینی‌شده باید تا سال ۱۴۰۵ تمام واحدهای مسکن روستایی در سراسر کشور مقاوم‌ سازی شوند تا مسئله‌ای به‌عنوان مسکن آسیب‌پذیر در مناطق روستایی نداشته باشیم.
وی یادآور شد: ۳۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب بازسازی مناطق سانحه دیده در کشور مانند زلزله شهرستان های دشتی و دشتستان احداث‌ شده و اعتبارات آن از محل حوادث تأمین و تخصیص‌یافته است و این جدای از مسکن روستایی می باشد.
در پایان افزود: بیش از یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی کشور در طول دو برنامه چهارم و پنجم توسعه نوسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند.

IMG_6958

IMG_6982

IMG_6980

Print Friendly, PDF & Email