مقاوم سازی ۳۵ هزار واحد مسکن در استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس عبدالهی- معاون بازسازی و……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس عبدالهی- معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی به خبرگزاری ایرنا گفت: از ۷۴هزار و ۲۳۴واحد مسکونی موجود در روستاها و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت این استان ۳۵هزار و ۱۸۳ واحد مسکونی مقاوم سازی شده است
 وی افزود: ۱۰هزار واحد مسکونی دراستان بوشهر تا سال ۸۴ در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی بازسازی شد و پس زلزله بم در سال ۸۵ و تصویب طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی تاکنون ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوشهرمقاوم سازی شده است. و براساس بررسی های به عمل آمده اکنون ۴۸ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر۲۵ هزار نفرجمعیت استان بوشهر نیازمند مقاوم سازی هستند و با توجه به حادثه خیز بودن کشور و تدوین برنامه ۱۰ ساله بنیاد مسکن با شناسایی واحدهای مسکونی غیر مقاوم و اولویت بندی آنها، باید در این مدت تمام واحدهای مسکونی روستایی در استان بوشهر مقاوم سازی شوند. و می طلبد مردم با توجه به تسهیلات ارائه شده در قالب طرح مقاوم سازی نسبت به ایمن سازی واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.

مهندس عبدالهی اظهار داشت: برای تشویق مردم در استفاده از تسهیلات طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی، رعایت اصول فنی و مهندسی و احداث مسکن براساس معماری بومی روستایی علاوه بر تسهیلات مقاوم سازی، ۴۰ تا ۸۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای تکمیل ساختمانها به متقاضیان پرداخت می کند. همچنین برای کامل کردن واحد مسکونی، حمام و سرویس بهداشتی نیز ۲۰ میلیون ریال به صورت قرض الحسنه پرداخت می شود.

Print Friendly, PDF & Email