میزان سرانه فضای سبز استان بوشهر افزایش یافت/ اتمام پروژه معابر بندرگاه تا پایان سال جاری

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر بابیان اینکه استان بوشهر در حوزه سرانه فضای سبز برتر است، گفت: با فعالیت‌های عمرانی و استفاده از ظرفیت ماشین‌آلات بنیاد مسکن استان بوشهر میزان سرانه فضای سبز در استان از دو درصد به سه درصد افزایش داشته‌ایم.

حمید حیدری بریدی اظهار کرد: روستاهای هدف برای ایجاد بوستان امید شناسایی و عملیات اجرایی در روستاها توسط بنیاد مسکن ایجادشده است که با همکاری دهیاری‌ها و مجموعه بنیاد مسکن استان بوشهر در راستای محرومیت‌زدایی ۷۰ درصد روستاهای استان دارای بوستان امید شده‌اند.

حیدری با اشاره به اینکه ۵۰ درصد بوستان امید روستایی به بهره‌برداری رسیده است، افزود: با ایجاد بوستان‌های امید در روستاهای کم برخوردار بیش از ۵۰۰ هزار مترمربع به سرانه فضای سبز استان اضافه شد که در این حوزه اعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های عمرانی بنیاد مسکن در روستاها ادامه دارد، عنوان کرد: با همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی در حال حاضر همه روستاهای بالای ۳۰۰ نفر جمعیت دارای یک زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر بیان کرد: برای زیرسازی کوچه و خیابان‌های روستایی با پیگیری‌هایی که انجام شد در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد تومان قیر رایگان به دهیاری تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: برای زیرسازی کوچه و خیابان‌های روستایی با پیگیری‌هایی که انجام شد در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد تومان قیر رایگان به دهیاری تحویل داده شد.

حیدری همچنین در خصوص معابر روستایی، ابراز کرد: بیش از ۷۰ درصد معابر روستایی در استان بوشهر تاکنون آسفالت و یا سنگ‌فرش شده است که در حال حاضر پروژه معابر روستایی در بندرگاه در حال اجرا است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

Print Friendly, PDF & Email