نقش محوری روستاها در اقتصاد کشور

به مناسبت ۱۵ مهرماه روز ملی روستا طرح هادی روستای نی نیزک با حضور دکتر زارع- فرماندار دشتستان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به مناسبت ۱۵ مهرماه روز ملی روستا طرح هادی روستای نی نیزک با حضور دکتر زارع- فرماندار دشتستان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، مهندس زارعی- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان، مهندس نوروزپور- مدیر بنیاد مسکن شهرستان و جمعی از مسولان و اهالی روستا نی نیزک افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در ابتدا مراسم مهندس زارعی، خاطر نشان کرد: در این طرح به جای آسفالت، تمامی معابر این روستا به مقدار ۳۵۰۰ مترمربع سنگفرش شده است. و بهسازی ۴۰۰ مترمربع از معابر این روستا جمعاً با اعتبار ۲ میلیارد ریال در دو فاز از جمله اقداماتی است که در طرح هادی این روستا اجرا شده است. وی ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات بیشتر به این روستا به زودی اقدامات بیشتری در خصوص آبادانی این روستا و همچنین به دلیل همجواری با امامزاده شاهزاده ابراهیم، این روستا آمادگی جهت تبدیل شدن به روستای گردشگری را دارد.
حیدری گفت: یکی از اقدامات مهم و ارزشمند بنیاد مسکن توسعه و عمران و آبادی در روستاهاست. و از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن، تاکنون خدمات ارزشمند و ماندگاری را در حوزه روستایی استان بوشهر بر جای گذاشته است.
در پایان این آیین فرماندار دشتستان با تاکید بر نقش محوری روستاها در اقتصاد کشورگفت: روستاها یکی از کانون های خوب و بزرگ توسعه و عمران و آبادی درکشور به شمار می روند.
وی با بیان اینکه توسعه مناطق روستایی در برنامه ششم توسعه، بصورت ویژه دیده شده است ، اظهارداشت: دولت تدبیر و امید برنامه های فراوانی در جهت عمران و آبادانی، توسعه و رونق، تثبیت جمعیت و تشویق مهاجرت به روستاها را دارد.

IMG_8446

IMG_8466

IMG_8441

IMG_8481

Print Friendly, PDF & Email