نماینده ولی فقیه: بنیاد مسکن نیازمند اصلاح ساختاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اکبر نیکزاد ثمرین به عنوان رییس جدید بنیاد مسکن معارفه شد.


حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم معارفه اکبر نیکزاد به عنوان رییس بنیاد مسکن اظهار کرد: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به انسان ها نیست، این توفیق را مهندس تابش رییس فقید بنیاد مسکن پیدا کرده بود.
وی تصریح کرد: کسی با من تماس گرفت مهندس تابش را در خواب دیدم و وی گفته که خیلی راحت عبور کردم، چون به مردم خدمت کردم.
وی افزود: پس از درگذشت مهندس تابش بنیاد مسکن نمی توانست کارها را متوقف کند تا دولت شکل بگیرد، ما با توافق با وزیر راه داشتیم مجددا اعضای شورا و رییس بنیاد انتخاب می شد. بر اساس مشورت ها به این جمع بندی رسیدیم که مهندس مهدیان را به عنوان سرپرست موقت تعیین کند تا دولت مستقر شود.
وی ادامه اد: در دوره سرپرستی، بنده تقریبا با همه استان ها صحبت کردم و اظهار شد خدا رو شکر نه تنها کار متوقف نشده بلکه به خاطر مرحوم تابش کار را شتاب داده ایم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب گفت: باید از افرادی که ۴۰ سال در انقلاب خدمت کرده اند، به شکل دیگری استفاده کنیم. شاید در حوزه معاونت ها نتوانیم استفاده کنیم، اما از وجود این عزیزان بهره می بریم.
روحانی نژاد یادآور شد: در فرآیند انتخاب ریاست بنیاد قانونگذار به صورت شفاف این مسئله را پیش بینی کرده است. خمیرمایه این کار فرمان حضرت امام بوده که به قانون تبدیل شده است. نگاه بنده به درون سیستم است؛ با مجموعه شرکتها و دفاتر بنیاد و حوزه ستادی حدود ۷ هزار نفر نیرو داریم. حدود ۷۵ درصد این نیروها تحصیلکرده هستند.
وی گفت: در این شرایط یک ریال برای پرداخت حقوق و مزایای نیروها از خزانه دولت استفاده نشده است. اولویت ما خدمت به مناطق محروم است و بنیاد مسکن مجموعه قانعی است. ما تمایلی نداریم که خودمان را به حقوق دولتی وابسته کنیم و کارمند دولت شویم.
وی تاکید کرد: در دفتر رهبر معظم انقلاب مسئله را مطرح کردم و گفتم نظرم از درون سیستم بنیاد است.خوشحال شدم که دفتر به منابع انسانی بنیاد توجه دارد. حدود ۷۰۰۰ صفحه اطلاعات به بنده تحویل شد و لذا این آگاهی را به خصوص در نیروی انسانی بنیاد مسکن داشتم.
وی یادآور شد: پس از رای اعتماد به وزیر راه و شهرسازی، بلافاصله با رستم قاسمی تشکیل جلسه دادیم. در این جلسه تعدادی از افراد مطرح شد که از بین آنها مهندس سعیدی کیا، مهندس شاملو و آقای نیکزاد به عنوان اعضای شورا انتخاب شدند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب بیان کرد: شاید حدود ۲۰ نفر را به ما معرفی کردند که بیایند رییس بنیاد مسکن شوند. ما همه اینها را شیفته خدمت دیدیم، اما یک قید داشتیم که از درون بنیاد رییس انتهای شود. خوشبختانه با اکثریت آرا آقای مهندس نیکزاد به عنوان رییس بنیاد انتخاب شد.
روحانی نژاد یادآور شد: حدود ۶ ماه قبل مطرح کردم به لحاظ طولانی بودن مهندس تابش ضرورت ایجاب می کند ریاست بنیاد تغییر کند و بنده آقای نیکزاد را پیشنهاد دادم.
وی اضافه کرد: سه شرط برای انتخاب مدیر داریم؛ یکی اینکه ویلایی باشد. در درون انقلاب تعریف شده باشد و بداند برای انقلاب چه خون ها ریخته شده است. بنیاد مسکن انقلاب برای حضرت آقا و امام است.باید قدر این سرمایه را بدانیم. دومین شرط این است که پاکدشت باشند. در اینجا اعلام می‌کنم هر کجا دیدید کارمندی، کارشناسی، مدیری و… خطا کرده او را نصحیت کنید و تذکر دهید. اگر تکرار شد یک لحظه هم درنگ نکنید.
وی تاکید کرد: مردم نیازمند به ما مراجعه می کنند، اگر ویژگی های اخلاقی را نهادینه نکنیم ممکن است دچار شویم. سومین شرط جهادی عمل کردن است. یعنی خستگی ناپذیر. بنیاد مسکن اداره نیست، نهاد است و طرف حساب آن مردم است و باید شب و روز تلاش کنیم.
وی بیان کرد: وظیفه ما ساخت مسکن برای محرومان است، ماموریت اصلی بنیاد بهسازی، مقاوم سازی، سند دار کردن و… است، اما در رأس اینها مسکن محرومان است. وظیفه داریم امید را به مردم بازگردانیم.
وی با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار در بنیاد مسکن، اظهار کرد: فقط در زمان مهندس سعیدی کیا یکبار اصلاح ساختار انجام شد و هنوز هم همان ساختار است. باید با اصلاح ساختار جلوی مرگ سیستم را بگیریم.
مهدیان سرپرست موقت بنیاد مسکن نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به برنامه دولت برای ساخت مسکن، گفت: با توجه به روحیه دولت، قول های آیت الله رییسی در راستای فعالیت های بنیاد مسکن است و امیدواریم مشکلات مردم را حل کنیم.

Print Friendly, PDF & Email