نیاز پنج هزار واحد مسکونی خیرساز در کشور به وام

مهندس سلگی گفت: پنج هزار واحد مسکونی خیرساز در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور نیازمند پرداخت تسهیلات هستند……

مهندس سلگی گفت: پنج هزار واحد مسکونی خیرساز در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور نیازمند پرداخت تسهیلات هستند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در حاشیه نشست هیئت امنا انجمن خیرین استان درگفت وگو با خبرگزاری ایرنا گفت: در حال حاضر پنج هزار واحد مسکونی خیرساز در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور نیازمند پرداخت تسهیلات هستند. وافزود: دراین ارتباط انجمن خیرین مسکن ساز کشور به عنوان یک تشکل مردم نهاد نیازمند همکاری و کمک مسئولان راه و شهرسازی، معاونت راهبردی رئیس جمهوری و بانک مرکزی در زمینه پرداخت تسهیلات به این واحدهای مسکونی است.
وی اضافه کرد: میانگین پرداخت تسهیلات به هریک از این واحدهای مسکونی ۳۰۰ میلیون ریال است که انتظار می رود زمینه پرداخت این میزان اعتبار در کشور فراهم شود.
مهندس سلگی با اشاره به احداث مسکن برای خانواده هایی که حداقل دارای دو معلول و بیشتر هستند گفت: در این ارتباط انجمن خیرین مسکن ساز کشور با همکاری بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی، راه و شهرسازی و با محوریت بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره) مقدمه ساخت هفت هزار واحد مسکونی را در کشور فراهم کرده است که این تعداد تا ۹ هزار واحد نیز افزایش می یابد. و برهمین اساس قرار است تا دهه فجر امسال حداقل ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده هایی که دارای حداقل دو معلول و بیشتر هستند به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: محور کار در انجمن خیرین مسکن ساز حضور و فعالیت خیرین است که این انجمن ها براساس تصمیم گیری و تصمیم سازی های خود و اولویت ها و شاخص ها در زمینه ساخت مسکن برای افراد نیازمند، اقدام می کنند و انجمن خیرین مسکن ساز کشور برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی کرده که تاکنون ۱۷ هزار واحد در سطح کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مهندس سلگی یادآور شد: هشت هزار واحد مسکونی خیر ساز با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت و برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی دیگر نیز در حال برنامه ریزی و فراهم کردن مقدمات ساخت هستیم.
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور و مدیرکل حساب ۱۰۰ امام (ره) گفت: در زمان حاضردر سطح همه مراکز استانها و ۱۵۰ شهرستان انجمن خیرین مسکن ساز فعال می باشند و قرار است در نیمه دوم امسال زمینه تاسیس ۱۰۰ انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز بخش ها وشهرستانها فعال شوند

IMG_8845

 

Print Friendly, PDF & Email