همایش بزرگ دهیاران در بوشهر

یک‌هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمران روستایی در سال گذشته به دهیاری‌های استان بوشهر تخصیص یافت……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، همایش بزرگ دهیاران استان بوشهر با حضور استاندار، معاونین استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی و دهیاران استان در مجمتمع فرهنگی و هنری بوشهر برگزار گردید.

در این همایش مرادی- سرپرست امور روستایی استانداری با بیان اینکه دهیاری‌ها نقش مهمی در پیگیری مطالبات روستاها دارند اظهار داشت: استان بوشهر دارای ۳۸۱ روستای بالای ۲۰ خانوار است که از این تعداد ۳۵۴ روستای آن دارای دهیاری هستند.

وی با اشاره به اینکه عمران روستاها مورد توجه و در اولویت است بیان کرد: ۱۸۴۷ میلیارد ریال سال گذشته در زمینه عمرانی و بهسازی، آسفات معابر، توسعه و ایجا فضای سبز، بهداشت، درمان و جمع آوری زباله درسطح روستاهای استان بوشهر سرمایه‌ گذاری شده است.

سرپرست امور روستایی  استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از اعتبارات از سازمان دهیاری‌های کشور به استان اختصاص می‌یابد افزود:  سال گذشته ۱۱۱۷ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و ۷۳۰ میلیارد ریال از محل تملک دارایی در اختیار دهیاری‌های استان بوشهر  قرار گرفت.

مرادی، تعادل بخشی خدمت در نقاط روستایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از اصول مهم در دستور کار دولت، تعادل بخشی خدمت در نقاط مختلف شهری و روستایی است که این مهم در استان بوشهر در دستور کار است. وی همچنین از برنامه ریزی انجام شده توسعه متوازن در سطح روستاها خبر داد و افزود: این روند همچنان در حال بهبود است.

IMG_0283

در ادامه دکتر سالاری- استاندار بوشهر با بیان اینکه دهیاران نقش مهمی در عمران و آبادانی روستاها و توسعه طرح‌های فرهنگی و اجتماعی دارند اظهار داشت: دهیاران علاوه بر حوزه عمران در بخش تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان رسالت دارند که در این حوزه ماموریت‌های آنان تبیین و تدوین شده است. و برای اجرای این سیاست و نهادینه کردن فرهنگ درس خواندن و تقویت بنیه علمی از همه ظرفیت‌ها و توان استفاده می‌شود.
دکتر سالاری، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را مسئول پشتیبانی از محصلین روستایی دانست و افزود: در این مسیر هر نوع کمکی به این حوزه ارائه می‌شود و بر ارتقاء سطح تحصیلی دانش ‌آموزان و فراهم شدن اشتغال آنان در رسته‌ها و پست‌های در خور توجه، نباید سهم نیروی انسانی استان بوشهر در تاسیسات عظیم نفت و گاز پارس جنوبی، در حد نیروهای خدماتی باشد بلکه با افزایش توان علمی این دانش‌آموزان زمینه  اشتغال آنان در حوزه‌های مختلف فراهم شود.
وی به اجرای طرح روستای پاک پرداخت و با بیان اینکه طرح روستای پاک در استان بوشهر به پوشش ۹۰  درصدی رسیده افزود: امسال تلاش می‌شود همه روستاهای استان بوشهر زیر پوشش این طرح قرار بگیرند.
استاندار، طرح بهداشت دهان و دندان دانش ‌آموزان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای اجرای این طرح ۶۲ مرکز بهداشتی درمانی به امکانات لازم دندانپزشکی مجهز و ۱۲مرکز جامع سلامت دهان و دندان و ۱۲ کلینیک سیار دندانپزشکی راه‌اندازی شده است. همچنین به اجرای ۱۳۷ زمین چمن مصنوعی در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت  اشاره نمود و گفت: احداث بوستان‌های امید با امکانات زمین والیبال، وسایل بازی کودک و نوجوان و سینماهای روباز برای نمایش تئاتر و فیلم‌های روز از برنامه‌های امسال در روستاها است.

در پایان به پاس تکریم و قدردانی از دهیاران نمونه استان با اهدا تندیس و لوح تقدیر توسط استاندار تجلیل بعمل آمد.

0ukk8rl4o5pyd8w1wk1v

nhm0mlrjpjrt2gxqxilc

Print Friendly, PDF & Email