پدیده ای نادر در ساحل شهرستان دیّر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، با توجه به بارندگی شدید صبح یکشنبه……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، با توجه به بارندگی شدید صبح یکشنبه ۲۹ اسفند، پدیده ای نادر در ساحل شهرستان دیّر به نام (سِیش)** اتفاق افتاد و باعث تخریب و خسارات به تأسیسات، پارک ساحلی و واحدهای مسکونی کنار ساحل گردید.
به همین منظور مهندس عبدالهی- معاون بازسازی و رضایی- معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان در ساعات اولیه این اتفاق به همراه تعدادی از کارشناسان استان و شهرستان دیّر و کنگان جهت بازدید و بررسی خسارات وارده، در منطقه حاضر شدند و کارشناسان بنیاد مسکن نسبت به بررسی خسارات وارد شده به منازل آسیب دیده اقدام نمودند.
دکتر سالاری- استانداربوشهر در بازدید از خانه های آسیب دیده و جمعی از مسافران حادثه دیده از بارش شدید باران و همچنین بالا آمدن آب دریا، دستور رسیدگی و بر طرف شدن مشکلات آنان تأکید نمود.

** سِیش موجی ایستاده است که در پهنهٔ آب محصور یا نیمه‌ محصور تشکیل می‌شود. پدیدهٔ سِیش و پدیده‌های مشابه آن در دریاچه‌ها، مخازن، استخرهای شنا، خلیج، بندرگاه‌ها و دریاها مشاهده شده است. اصلی‌ترین لازمهٔ تشکیل سیش این است که پهنهٔ آب حداقل اندازه‌ای محصور باشد تا اجازه دهد موج ایستاده شکل گیرد.این پدیده در پی وزش باد از خشکی به دریا و در مناطق محدود و بسته رخ می‌دهد و در پی آن بلافاصله با برگشت باد از ساحل به خشکی امواج بلند و قدرتمندی ایجاد می‌شود که ارتفاع برخی از آنها به بیش از ۳۰ متر نیز می‌رسد. برای دریافت اطلاعات کامل تر می توانید به سایت http:// divooneh.ir مراجعه نمائید.

Print Friendly, PDF & Email