پرداخت تسهیلات بلاعوض و کم‌ بهره برای ساخت مسکن معلولان بوشهر

سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ساخت مسکن ویژه معلولان استان بوشهر با پرداخت تسهیلات بلاعوض و تسهیلات کم‌ بهره احداث می‌شوند……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حمید حیدری ‌بریدی- سرپرست بنیاد مسکن استان در نشست بررسی مسکن معلولان استان بوشهراظهار داشت: ساخت مسکن معلولان با تسهیلات بلاعوض، کم بهره و کمک خیرین انجام می‌شود که امسال اعتبارات این بخش ابلاغ شده است. وی با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی با سود ۴ درصد برای ساخت مسکن معلولان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: براساس اعتبارات ابلاغ شده ۳۰۰ میلیون ریال وام با سود ۴ درصد، ۱۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض و ۵۰ میلیون ریال از سوی خیرین پرداخت می‌شود.

5xb7ojen5x2abu0nmt9g

حیدری اظهار داشت: زمین این واحدهای مسکونی رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌گیرد و تفاهم‌نامه ساخت مسکن معلولان با بهزیستی منعقد شده است و براساس همین این تفاهم‌نامه ۲۰۵ واحد مسکونی به معلولان استان بوشهر تحویل داده می‌شود. و با توجه به تأمین سهم آورده معلولان متقاضی مسکن بهزیستی، این واحدها به افراد معلول، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های دارای حداقل ۲ معلول، معلولان مجرد بالای ۲۰ سال، زنان و دختران خود سرپرست بالای ۳۵ سال اختصاص می یابد. و در همین راستا تاکنون ۹۲ خانوار معلول برای تامین مسکن آنها از سوی بهزیستی به بنیاد مسکن معرفی شده‌اند.

 

Print Friendly, PDF & Email