پرونده بازسازی واحدهای مسکونی سیل تا مردادماه سال آینده بسته می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه “در سیل ۱۶آذر بیش از ۱۴۰۰واحد مسکونی در استان آسیب دید” گفت: عملیات بازسازی و تعمیر این واحدها آغاز شده که پرونده آنها تا مردادماه سال آینده بسته می‌شود.

حمید حیدری بریدی در نشست با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از پرداخت ۵۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی خبر داد و تصریح کرد: برای هر واحدی که مقاوم سازی می‌شود ۸ تا ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) پرداخت می‌شود.

حیدری، با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی تخریبی در جریان سیل ۱۶ آذر ماه امسال در دیلم خاطر نشان کرد: ۳۷ واحد واحد مسکونی که نیاز به بازسازی داشتند امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد که در این راستا سقف تسهیلات در حوزه شهری ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد پرداخت می‌شود.

وی، پرداخت ۶۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای بازسازی هر واحد مسکونی در حوزه شهری را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌‌زده در حوزه روستایی ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۵۰ میلیون کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به آغاز تعمیرات ۸۷ واحد مسکونی در جریان سیل آذرماه امسال گفت: برای تعمیر این واحدها ۳۰ میلیون تومان وام ۵ درصد و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت و تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

حیدری، با اشاره به اتمام بازسازی واحدهای سیل‌زده تا مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: پرونده بازسازی و تعمیرات سیل آذر ماه امسال تا مرداد ماه سال آینده بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه در جریان سیل آذر ماه امسال یک‌هزار ۴۰۰ واحد مسکونی در ۳ شهرستان دشتستان، گناوه و دیلم خسارت دید افزود: ۶۵۰ واحد مسکونی بازسازی و ۷۹۰ واحد مسکونی هم تعمیر می‌شوند که در جریان این عملیات وام بانکی با بهره ۵درصد و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

حیدری، ایمن‌سازی مناطق روستایی در معرض سیل را یکی دیگر از پروژه‌ها دانست و تاکید کرد: در این راستا ۵۰ میلیارد تومان به شهرستان‌های دیلم و گناوه تخصیص یافته است.

Print Friendly, PDF & Email