پرونده مسکن مهر در استان بوشهر تا پایان امسال بسته خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست در خصوص طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از ۷۷ هزار خانوار روستایی، ۵۷ درصد مقاوم‌سازی شده است که میانگین کشوری ۴۸ درصد است، یعنی معادل ۴۳۸۹۰ واحد را در سطح استان بوشهر مقاوم سازی کردیم‌.

حمید حیدری بریدی در نشست با وزیر راه و شهرسازی افزود: در حوزه مسکن محرومین که رسالت اصلی بنیاد مسکن است، ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی آغاز شده است که ۶۰ درصد این واحدها به اتمام رسیده و مابقی نیز پایان امسال و تعدادی هم در اواسط سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی عنوان کرد: در خصوص مسکن مهر نیز ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تعهد استان بوشهر بوده که از این تعداد ۸۶ واحد باقی مانده و مابقی نیز تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و پرونده مسکن مهر در استان بوشهر بسته خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه احداث بوستان امید روستایی، ما با ۲۶۲ بوستان و به ازای هر نفر ۳ متر سرانه فضای سبز رتبه اول کشور را داریم که از ۶۳۵۰۰ متر مربع در سال ۹۳ به ۶۰۹۵۹۴ متر مربع رسیده است.

به گفته حیدری بریدی ۲۰۰ زمین مینی والیبال و ۱۶۲ سینمای روباز در این بوستان های امید ایجاد شده است. همچنین ۱۶۹ واحد زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان که جز استان‌های برتر کشور در این حوزه هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر اظهار کرد: در اجرای طرح هادی ۱۷۴۲ پروژه از سال ۹۳ تا کنون اجرا شده و چیزی معادل ۳۸۴ کیلومتر از معابر روستایی آسفالت شده است که برخورداری روستا از این معابر تا قبل از این دولت ۳۴ درصد بوده و حالا به ۵۵ درصد رسیده است یعنی ۲۱ درصد در این چند سال انجام شده که شتاب بسیار خوبی در حوزه عمران روستاها داریم.

وی افزود: در بحث طرح اقدام ملی مسکن هم اتفاقات خوبی در استان بوشهر رخ داده که حدود ۴۶۱ واحد در قالب طرح اقدام ملی توسط بنیاد مسکن در شهرستان‌های دیلم، دشتی، شهر بَنَک و دیّر آغاز خواهد شد. در قالب گروه‌های ساخت نیز ۶۰ واحد در شهر اهرم خواهیم داشت که ۱۶ نفز متقاضی مراجعه کرده و در حال طی مراحل اداری هستند.

این مسئول بیان کرد: در حوزه سند مالکیت روستایی نیز ۹۵ درصد روستاهای استان دارای سند مالکیت هستند که برای استان بوشهر در این چند سال اتفاق خوبی بوده است.

Print Friendly, PDF & Email