پروژه‌های عمرانی در روستاهای با اهمیت هلیله و بندرگاه کلید می‌خورد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشستی در جهت خدمات رسانی به روستاهای هلیله و بندرگاه……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، نشستی در جهت خدمات رسانی به روستاهای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی در فرمانداری بوشهر برگزار گردید.

در ابتدا دکتر برزگرزاده- بخشدار مرکزی بوشهر با توجه به اهمیت و موقعیت این دو روستا بر سرعت عمل دستگاههای متولی، خدمات رسانی به روستاهای نیروگاه اتمی و اجرای تفاهم نامه اخیر تاکید کرد و افزود: عملیات اجرایی طرح هادی، ایجاد مرکز بهداشت بطور جداگانه در هر دو روستا، ایستگاه تقویت فشار آب و دیگر پروژه ها در این منطقه اجرایی می شود.

بخشدار، در نشست طرح ساماندهی روستاهای هلیله و بندرگاه اظهار داشت: تاکید فرماندار بر دستگاههای اجرایی، خواستار تخصیص معینی از اعتبارات سالجاری به موضوع روستاهای همجوار نیروگاه اتمی جهت تسریع در روند بهبود شرایط سکونتگاهی در این منطقه شدند.

وی ادامه داد: همچنین کارگروه پیگیری طرح سامان دهی این روستاها با عضویت بنیاد مسکن، اداره آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، شرکت برق، آبفا روستایی، شیلات، مرکز بهداشت و نیروگاه اتمی به منظور تسریع در رفع مشکلات این روستاها در پی تصوب طرح اخیر تشکیل شده و به صورت هفتگی از مدیران گزارش درباره مسئولیت هایشان اخذ می شود.

دکتر برزگرزاده، با اشاره به اهمیمت این دو روستا گفت: طبق پیگیری های مسئولان استان، طرح ماندگاری و انتقال اختیاری اهالی این روستاها از حاشیه نیروگاه اتمی در کارگروه کشوری مصوب و ابلاغ شده است. و پیگیری جدی دستگاهای ذیربط با ایفای دقیق وظایف و مسئولیت خود، مورد تأکید استان است و بخشداری هم به نمایندگی وزارت کشور بر این مهم نظارت می کند.

در ادامه مهندس زارعی- مدیر بنیاد مسکن شهرستان، در خصوص افزایش احداث راههای ارتباطی هر دو روستا، نقشه برداری، تهیه و تصویب طرح هادی روستاهای هلیله و بندرگاه که بعنوان نقشه راهبردی روستاهای مذکور بوده، توضیح های لازم را ارائه نمود و افزود: تمامی اقدامات و اجرای عملیات براساس تطبیق با این طرح، عملیاتی می گردد و مقرر شد بنیاد مسکن نسبت به تهیه طرح در کارگروه مربوطه اقدام، تا مبنای تصمیم گیری های آتی، در این دو روستا باشد.
374892photo_2016-10-03_00-50-07

Print Friendly, PDF & Email