پروژه ۲۹۴ واحــدی مسکن شهری حجت عالیشهر- بوشهر

مهندس محسنی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان گفت: پروژه مسکونی….

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: مهندس محسنی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان گفت: پروژه مسکونی ۲۹۴ واحدی حجت شهر عالیشهر شهرستان بوشهر، با زیر بنای کل به مساحت ۲۸۹۴۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۱۲۲۶۰ متر مربع در قالب ۱۱ بلوک در فاز ۲ شهر عالیشهر در حال احداث می باشد.

sitp

وی افزود: عملیات اجرای پروژهاز اوایل سال ۱۳۹۰ شروع و به صورت پیمانی با دو قرارداد ۱۶۰ واحدی و ۱۳۴ واحدی با دو پیمانکار در حال اجرا می باشد. جهت کنترل کیفیت پروژه علاوه بر نظارت مقیم و عالیه که از سوی بنیاد مسکن انجام می پذیرد، جهت اعمال نظارت مستمر و کارگاهی، از مشاور نیز استفاده می گردد.

مهندس محسنی بیان داشت این مجموعه مطابق با قوانین و مقررات ملی ساختمان و رعایت اصول معماری ، طراحی در ۵  طبقه با  زیر بنای متفاوت ۷۸ –  ۹۵ و ۱۱۵ متر مربع در حال اجرا می باشد. پروژه مشتمل بر ۱۱ بلوک بوده و موقعیت قرارگیری بلوک ها به نحوی است که کلیه واحد ها از نظر تامین نور مناسب، بهترین شرایط را داشته باشد. نمای بلوک ها ترکیبی ازسنگ تراورتن به همراه پلاستر سیمان و کنیتکس بوده و واحد ها با توجه ویژه به جدا سازی فضاهای خصوصی و عمومی از یکدیگر و ویژگی های بومی و اقلیمی و لحاظ انباری و تراس برای کلیه واحد ها طراحی شده اند. ودر طراحی محوطه به مجزا بودن دسترسی های سواره و پیاده و تامین پارکینگ کلیه واحد ها توجه ویژه شده است.

IMG_3481 (Copy)

معاون مسکن شهری بنیاد استان افزود مشخصات پروژه شامل:

          سازه ساختمان اسکلت بتنی با قاب خمشی متوسط و سیستم سقف تیرچه و بلوک یونولیتی می باشد.

          انجام آزمایشات کنترل کیفیت لازم در کلیه مراحل اجرای پروژه توسط آزمایشگاه های مورد تائید سازمان نظام مهندسی استان انجام گردیده است.

          مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در موارد معین رعایت شده است.

          کلیه مشخصات فنی و مصالح بکار رفته در پروژه مورد بررسی قرار گرفته و درصورت انطباق با استانداردها و ضوابط مقررات ملی ساختمان، به تائید دستگاه نظارت رسیده است.

          پنجره ها و درب ورودی تراس ها از نوع UPVC دوجداره می باشد.

          درب های ورودی از نوع ضد سرقت و داخلی از نوع HDF می باشد.

          لوله های سردو گرم از نوع پنج لایه درجه ۱ می باشد.

2013-11-02 10.46.12 (Copy)

Print Friendly, PDF & Email