کلام مستبصرین در آستانه اربعین

به معنای مُستبصر توجه فرمائید:

مُستبصر در لغت به معنای درخواست کننده بینایی است و در اصطلاح به شخصی اطلاق می شود که با طلب هدایت از راهنمایان حقیقی یعنی امامان معصوم علیهم السلام عنایت ویژه الهی نصیب حالش گشته و با تحقیق و تفحُص عقلی و نقلی و قلبی در حقائق ، صراط هدایت را بر جادّه گمراهی ترجیح داده و در زمره شیعیان محمد و آل محمد علیهم السلام قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، روحانیون و طلاب مُبلغ جامعه المصطفی العالمیه قم به همراه تعدادی از میهمانان تازه مسلمان خارجی در جمع کارکنان بنیاد مسکن استان برای برگزاری فریضه نماز و مراسم عزاداری اربعین حسینی در نمازخانه این بنیاد حضور یافتند.
در ابتدا مسئول گروه تبلیغی امام علی علیه السلام، با اشاره به مشکلات و سختی های موجود در این کشورها، گفت: تأثیر فرهنگ عاشورا در این افراد با تمام موانع موجود در کشور خود، باعث شده که این عزیزان به دین اسلام مُشرف و آنرا به عنوان یک دین کامل انتخاب نمایند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین کاشانی، بعنوان سخنران به همراه یکی از تازه مسلمانان حاضر در این مراسم، به مسائل پیرامون اربعین حسین بن علی پرداخت و بیان کرد: در هر کجای عالم، چه در شرق و چه در غرب، مسلمانی وجود داشته باشد، فرق نمی کند، همینکه خداوند متعال حرارتی، عشقی در سینه مؤمنین قرار داده، که این عشق تا قیامت به سردی نمی رود. و این مجلس و محفل به نام حسین بن علی به جهت بزرگداشت اربعین ابی عبدالله برگزارشده است. این عزیزانی که از راه بسیار دوری به کشور آمده اند، شاهد زنده ای هستند بر عشق حسین بن علی که در واقع نفوذ محبت ابی عبدالله حسین در قلوب تمام مردم عالم وجود دارد. و این افراد با «« اِنّ الحسین، مصباح الهُدی و سفینه النجاه »» رستگار شدند و زندگی آنها تغییر کرد و تمام سعادت خود را از دَرِ خانه حسین بن علی گرفته اند. سپس یکی از مهمانان به بیان چگونگی نحوه تشرف خود به دین اسلام و نهضت حسینی مطالبی را بیان کرد.
حجت الاسلام کاشانی، در ادامه با ذکر اینکه بعداز پیروزی انقلاب، اولین کارهایی که توسط بنیانگذار انقلاب انجام گرفت، اظهار داشت: عده ای از فُضلای حوزه علمیه قم را انتخاب و جهت تبلیغ دین اسلام به مناطق مختلف دنیا، اعزام نمودند و به امر مقدس تبلیغ و تبیین فرهنگ عاشورائی در کشورهای مسیحی مبادرت نمودند.ایشان بیان داشتند: کشورهای مسیحی تشنه حقیقت و عدالت هستند.
سپس آقای رافائل ریوِرو از مسلمانان قاره آمریکا در خصوص تاثیرات فرهنگ عاشورائی و انقلاب اسلامی در کشورهای غربی به ایراد سخن پرداختند و نحو چگونگی تشرف خود به دین مبین اسلام را بیان کردند.
در پایان به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی با مداحی ذاکر اهل بیت، حاضرین به عزاداری و سینه زنی پرداختند. و حجت الاسلام رکنی حسینی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان از حضور روحانیون و طلاب خارج کشور قدردانی بعمل آورد.

IMG_98584

Print Friendly, PDF & Email