گردهمائی شوراها و دهیاران شهرستان دشتی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، گردهمائی شوراها و دهیاری های شهرستان دشتی با……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، گردهمائی شوراها و دهیاری های شهرستان دشتی با حضور مهندس صالحی- مدیر بنیاد مسکن شهرستان، برگزار گردید. و درخصوص اجرای طرح های هادی روستایی در سال ۹۴، سنددار کردن اماکن روستایی ، پرداخت تسهیلا ت بهسازی و بازسازی بحث و تبادل نظر شد . مهندس صالحی بیان کرد: با توجه به مقاوم سازی ۵۶ درصدی اماکن روستایی در ۱۰ سال گذشته، این تسهیلات به ۱۵۰ میلیون ریال با کارمزد۴ درصد باز پرداخت طولانی مدت جهت بهسازی مسکن روستایی افزایش یافته و پرداخت این تسهیلات در جهت بهبود وضعیت ایمنی ساکنین در مقابل زلزله موجود می باشد. وی یادآور شد: روستائیان در حوزه ساحلی بخش کاکی استقبال چندانی طی سنوات گذشته در جهت مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود انجام نداده اند. ایشان از شوراها و دهیاری ها خواست که با آگاهی رساندن به مردم، آنها را ترغیب نمایند تا نسبت به تشکیل پرونده و استفاده از تسهیلات به بنیاد مسکن مراجعه نمایند.
مهندس صالحی گفت: ۹۰ درصد روستاهای شهرستان در خصوص صدور سند مالکیت روستایی و شهری به روزمی باشد و در تعداد محدودی از روستاها با مراجعه کمتر متقاضیان جهت سنددار کردن اماکن مواجه هستیم که امیدواریم در سال جاری با فرهنگ سازی انجام گرفته با کمک نمایندگان مردم در شورای اسلامی و دهیاری روستا اقدام لازم صورت پذیرد.

IMG_0688

درادامه اظهار داشت: با اشاره به تاکید استاندار در اجرای طرح های امید، در روستاهای بالای ۵۰۰ خانوار، چمن مینی فوتبال و پارک محله ای درنظر گرفته شده است. و از اجرای۷۴ پارک محله ای در روستاهای شهرستان خبر داد و یادآور شدند بنیاد مسکن از محل اعتبارات ملی در ۲۲ روستا که اجرای زیر سازی و سنگ جدول صورت پذیرفته تا ۹۰هزار متر مربع اجرای آسفالت خواهد داشت.

IMG_0682

Print Friendly, PDF & Email