گزارش تصویری/ تحول در روستاهای استان بوشهر – شهرستان دیلم

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ اجرای پروژه های متعدد و تأثیرگذار در سطح شهرستان دیلم طی یکسال اخیر چهره روستاهای این شهرستان را تغییر داده، بطوریکه اندک اندک سایه محرومیت از روستاها برداشته می شود و امید و نشاط اجتماعی در دل روستاها ایجاد شده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی، به لحاظ نقش و عملکرد مثبت از جایگاه مهمی در نظام توسعه و عمران روستاها برخوردار است.

ایجاد سکونتگاههای شاداب و سرزنده برای زندگی با قابلیت دسترسی به خدمات، حمل و نقل و ارتباطات روستایی مناسب، بهره ­برداری پایدار از منابع طبیعی، حفظ اراضی زراعی و باغات و میراث طبیعی، بافت­ های با ارزش و میراث فرهنگی و گردشگری روستایی، صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی، بهسازی و مقاوم­ سازی مسکن روستایی، بازسازی و نوسازی مناطق سانحه دیده و ساخت خانه های ارزان قیمت برای روستاییان از جمله اقدامات بنیاد مسکن برای مناطق محروم و کم برخوردار از توسعه است.

ایجاد مجتمع های ۲۴ واحدی، ۵۶ واحدی و ۶۰ واحدی، اجرای ۱۶۰ هزار کیلومتر آسفالت معابر روستایی، احداث زمین های چمن مصنوعی، اجرای ۹ بوستان امید، اجرای طرح های هادی در سطح شهرستان دیلم، وضعیت روستاها و مناطق محروم این شهرستان را تغییر داده که تصاویر گویای این واقعیت است.

اقدامات صورت گرفته از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای شهرستان دیلم را در زیر مشاهده می کنید.

Print Friendly, PDF & Email