یک میلیون و هشتصد واحد مسکن روستایی بازسازی و بهسازی شدند

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسکن روستایی طی ۱۰ سال گذشته توسط این بنیاد، بهسازی و بازسازی شد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان در حاشیه همایش توسعه روستایی در جمع خبرنگاران بوشهر با بیان اینکه در سطح کشور شاهد حوادث گوناگون در سطح کشور بوده‌ایم اظهار داشت: برای بازسازی و رسیدگی به حادثه دیدگان دولت اعتبارات ویژه‌ای تخصیص داده است.
ایشان با اشاره به اینکه آخرین حادثه درمنطقه آبدانان ایلام به وقوع پیوست خاطرنشان کرد: درحادثه زلزله آبدانان استان ایلام ۳۲۰۰ واحد مسکونی تخریب شد و ۱۵ هزار واحد هم خسارت دید که اکنون فاز نخست این واحدها، بازسازی و تعمیر این واحدها انجام شده است.
مهندس مهدیان گفت: طرح بهسازی، بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی با تسهیلات کم‌بهره انجام می‌شود و سال قبل بازسازی و بهسازی ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی آغاز شد که تاکنون ۷۰ درصد آن تکمیل شده است. و افزود برای هر واحد مسکن روستایی ۱۵۰ میلیون ریال وام با بهره ۵ درصد پرداخت می‌شود و در حال حاضر یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکن روستایی طی ۱۰ سال گذشته توسط این بنیاد، بهسازی و بازسازی شده است.
وی، با بیان اینکه امسال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی بازسازی می‌شود تصریح کرد: برای بازسازی این واحدهای مسکونی سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.

IMG_7741

Print Friendly, PDF & Email