۱۰۰۰ مسکن شهری در استان ساخته می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی از اجرای طرح ملی مسکن در شهرها خبر داد و گفت: در این زمینه از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کل کشور یک‌هزار واحد آن در استان بوشهر و ۲۰۰ مسکن در دشتی ساخته می‌شود.

سید اصغر صالحی از اجرای طرح هادی در روستای گنخک شیخی دشتی خبر داد و اظهار داشت: این طرح با مشارکت اعتبارات تملک دارایی و ملی در قالب سهمیه قیر رایگان در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۲۰۰ متر مربع و با اعتبار ۳ میلیارد ریال اجراء شد.

وی با بیان اینکه روستای اسلام آباد در سال ۱۳۹۵ به روستاهای بالای ۲۰ خانوار دشتی افزوده شد خاطر نشان کرد: طرح هادی در این روستا سال گذشته تهیه و اجرایی شد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۹۰ روستا است تصریح کرد: از این تعداد روستا ۶۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است که تمام روستاها دارای طرح هادی هستند.

صالحی از بازنگری طرح هادی روستایی در ۲۰ روستا خبرداد و بیان کرد: در این زمینه شش میلیارد ریال مصوب شده است.

وی، با بیان اینکه تاکنون ۵۷ روستا از طرح هادی برخوردار شده‌اند گفت: برای اجرای طرح‌های بنیاد مسکن شهرستان دشتی شش میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سه میلیارد تومان آن در کمیته برنامه‌ریزی تصویب می‌شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی از اجرای طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی دشتی خبر داد و بیان کرد: تاکنون شش‌هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دشتی مقاوم سازی شده است.

صالحی، رتبه شهرستان دشتی در طرح مقاوم سازی در استان بوشهر را مقام نخست دانست و تصریح کرد: به طور متوسط ۵۷ درصد واحدهای مسکونی دشتی مقاوم سازی شده‌اند و امسال ۲۵۰ واحد به این مجموعه افزده می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۷۰ درصد واحدهای مسکونی مقاوم سازی می‌شود خاطر نشان کرد: امسال برای مقاوم سازی ۲۵۰ واحد مسکونی دشتی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در شهرها افزود: در این زمینه از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کل کشور یک‌هزار واحد آن در استان بوشهر و ۲۰۰ مسکن در دشتی ساخته می‌شود.

صالحی بیان کرد: برای اجرای طرح ملی مسکن در دشتی ۱۱ هزار زمینه در خورموج در نظر گرفته شده که این واحدها در دو طبقه و هر طبقه دو واحد ساخته می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email