۱۴هزار و ۵۰۰ طرح هادی در کشور اجرا شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: بیش از ۳۲ هزار و ۴۰۰ طرح هادی روستایی در کشور مصوب شده که تاکنون در ۱۴ هزار و ۵۰۰ روستا این طرح‌ها اجرایی شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در حاشیه برگزاری همایش توسعه پایدار روستایی، مهندس شاملو در جمع خبرنگاران با اشاره به سنددار کردن املاک روستایی اظهار داشت: بر اساس برنامه ۵ ساله پنجم توسعه کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی سنددار می‌شوند. و امسال بر اساس برنامه ‌ریزی انجام ۱۶۰شده هزار سند مالکیت در روستاها و ۶۰ هزار واحد مسکن شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت واگذار می‌شود.
مهندس شاملو، با اشاره به طرح‌های هادی روستایی بیان کرد: بیش از ۳۲ هزار و ۴۰۰ طرح هادی روستایی در کشور مصوب شده که تاکنون در ۱۴ هزار و ۵۰۰ روستا این طرح‌ها اجرایی شده است. و با اشاره به بهسازی و احیا بافت‌های فرسوده خاطرنشان کرد: طرح احیا بافت‌های با ارزش روستایی که دارای پیشینه تاریخی و ویژگی خاص هستند در ۸۱ روستا اجرا شده و اکنون در ۶۱ روستا عملیات اجرایی آن آغاز شده است. به اجرای طرح گردشگری روستایی اشاره نمود و بیان کرد: اکنون ۱۵۰ روستا در اجرای طرح گردشگری روستایی هدف گذاری شده که دراین حوزه طرح‌های مطالعاتی اجرا شده است.
در پایان به اجرای طرح نهضت آسفالت درروستاهای کشور اشاره نمود و اظهار داشت: برای اجرای این طرح ۴۸۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان در اختیار بنیاد مسکن برای آسفالت معابر و جاده‌های روستایی قرار گرفته است. و امسال برای اجرای طرح‌های هادی روستایی یک‌هزار و پانصد میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

IMG_7917

Print Friendly, PDF & Email