۱۴ میلیارد ریال برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری- مدیر کل بنیاد مسکن استان در حاشیه نشست اداری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری- مدیر کل بنیاد مسکن استان در حاشیه نشست اداری بخش شُنبه گفت: در جریان زلزله منطقه شُنبه دشتی ۱۶۰۰ واحد مسکونی بازسازی شد و برای حصار کشی واحدهای مسکونی آسیب دیده در این منطقه ۱۴/۵ میلیارد ریال  تخصیص یافت که این اعتبار به صورت بلاعوض در اختیار صاحبان این واحدها قرار می‌گیرد. و تاکنون ۶ میلیارد ریال بصورت بلاعوض به صاحبان منازل این منطقه با توجه به پیشرفت فیزیکی در عملیات دیوارکشی به زلزله زدگان پرداخت شده است.
حیدری همچنین از تخصیص ۱۴ میلیارد ریال برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر خبرداد و گفت: در راستای بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوشهر ۱۴ میلیارد ریال از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) تخصیص یافته است. و این تسهیلات بصورت بلاعوض با توجه به وضعیت بضاعت روستاییان برای هر واحد مسکونی بین ۴۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال نسبت به پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی متقاضیان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۲۵۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بهسازی و مقاوم سازی می‌شود، افزود: سال قبل ۲هزار و ۵۵ واحد مسکونی برای مقاوم سازی و نوسازی به استان بوشهر ابلاغ شد که تاکنون ۱ ‌هزار و ۸۷۵ واحد مسکونی تکمیل و مابقی در حال اجرا است.

IMG_9f498

Print Friendly, PDF & Email