۱۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل در استان بوشهر بازسازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در جریان سیل در استان بوشهر بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دید گفت: در این راستا تعمیرات ۹۰۲ واحد تا پایان امسال و ۶۲۷ واحد مسکونی تا سال آینده بازسازی می‌شود.

حمید حیدری‌بریدی در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۹۸۴ مسکن ویژه محرومان در استان بوشهرخبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۷۰۰ واحد مسکونی آن تکمیل و تحویل شده است و ۲۸۴ واحد باقیمانده تا نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.

وی، از اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی خبر داد و با اشاره به اینکه سالانه در کشور ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد گفت: سهمیه استان بوشهر سالانه بهسازی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر تعداد واحدهای مسکن روستایی استان بوشهر را ۷۷ هزار واحد دانست و افزود: تاکنون ۵۷ درصد این واحدها تحت پوشش طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی قرار گرفته‌اند.

حیدری، با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسکن مهر سهمیه استان بوشهر تنها ۶۸ واحد آن باقی مانده و مابقی تحویل متقاضیان شده است.

وی، به بروز سیل در آذر ماه امسال پرداخت و با اشاره به وارد شدن خسارت به واحدهای مسکونی در شهرستان‌های دشتستان، دیلم و گناوه تصریح کرد: در این سیل بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به آغاز بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده گفت: در این راستا تعمیرات ۹۰۲ واحد تا پایان امسال و ۶۲۷ واحد مسکونی تخریبی تا سال آینده بازسازی می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email