۱۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان روستایی استان بوشهر ساخته می‌شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان خبرداد و گفت: علاوه بر ساخت این واحدها یک‌هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام جامع عملیات ساخت آن در استان آغاز می‌شود.

حمید حیدری بریدی در نشست با مسئولان شهرستان تنگستان با گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) با بیان اینکه نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: امسال موضوع مسکن یکی از اولویت‌های مهم دولت و بنیاد مسکن در شهرها و روستاها است.

وی، از اجرای طرح اقدام جامع ویژه نیازمندان شهری و روستایی خبر داد و بیان کرد: در قالب این طرح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی امسال در شهرها و روستاهای سراسر کشور ساخته می‌شود که سهم استان بوشهر از این تعداد یک‌هزار واحد مسکونی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: در این راستا برای تهیه زمین و آغاز عملیات ساخت یک‌هزار واحد مسکونی طرح اقدام جامع، رایزنی‌هایی با اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر انجام شده است.

حیدری بریدی با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی ویژه روستائیان خاطر نشان کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی روستائیان طرح جدیدی تدوین و ابلاغ شده که در قالب آن یک‌هزار و ۵۵۲ واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ساخت ۵۵۰ واحد مسکونی در روستاها اجرایی می‌شود تصریح کرد:برای ساخت این واحدها ۵۵۰ نفر برای دریافت تسهیلات کم بهره و آغاز عملیات اجرایی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها در تنگستان گفت: بیشترین جمعیت این شهرستان در روستاها سکونت دارد که توسعه زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی، ورزشی، تفریحی و واحد مسکونی در تنگستان در اولویت قرار دارد به‌‌گونه‌ای که سهم شهرستان تنگستان از یک‌هزار و ۵۵۲ واحد مسکونی روستایی استان بوشهر، ۱۵۰ واحد است.

Print Friendly, PDF & Email