۱۵۵هزار واحد مسکن مناطق سیل‌زده در ۲۱استان بازسازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه “سیلاب سبب خسارت به ۱۵۵هزار واحد مسکونی در ۲۱استان شد” گفت: بازسازی این واحدهای مسکونی با اعتبار ۷۶۰۰میلیارد تومان تکمیل و تحویل شد.

مجید جودی با اشاره به بازدید از مناطق سیل‌زده استان بوشهر اظهار داشت: ۱۶ آذر امسال سیل به تأسیسات و واحدهای مسکونی ۳ استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان خسارت وارد کرد.

وی اشاره به خسارت سیل استان بوشهربه واحدهای مسکونی ۳ شهرستان دشتستان، گناوه و دیلم گفت: بر اساس ارزیابی‌ها سیل ۶۵۰ واحد مسکونی در استان بوشهر تخریب و به ۷۹۰ مسکن هم خسارت وارد کرد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن کشور از آغاز بازسازی واحدهای مسکونی تخریبی و خسارت دیده در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۲۰ روز پس از حادثه سیل، اعتبارات لازم برای کمک‌رسانی به خسارت دیدگان در هیئت دولت مصوب شد و اعتبارات تصویبی ۲ برابر اعتبارات رایج و پیش بینی شده است.

جودی، هزینه بازسازی هر واحد در اعتبارات مصوب را ۱۷۵ میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد: هزینه واحدهای مسکونی که نیاز به تعمیر دارند در مصوبه هیئت دولت برای هر واحد ۴۵ میلیون تومان تعیین شده است.

وی، با بیان اینکه هزینه‌های بازسازی و تعمیراتی در قالب تسهیلات بانکی کم‌بهره و بلاعوض پرداخت می‌شود گفت: عملیات بازسازی واحدهای مسکونی تخریبی و تعمیراتی ناشی از سیل در استان بوشهر با اعتبارات بنیاد مسکن آغاز شده است.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب هیئت دولت هفته آینده ابلاغ می‌شود تصریح کرد: از ۶۵۰ واحد احداثی استان بوشهر عملیات ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی آن با همکاری مردم آغاز شده است.

جوی با اشاره به آغاز عملیات تعمیرات واحدهای خسارت دیده از سیل افزود: از ۷۹۰ واحد مسکونی که به سبب سیل خسارت دیده‌اند عملیات تعمیرات با همکاری و مشارکت مردم در ۴۹۰ واحد مسکونی آغاز شده است.

وی از تکمیل واحدهای احداثی تا قبل از فصل تابستان سال آینده خبر داد و تصریح کرد: تلاش می‌شود قبل از آغاز فصل گرما یک‌هزار و ۴۴۰ واحدهای مسکونی خسارتی و احداثی تکمیل شود.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن کشور به سیل سال ۱۳۹۸ در ۲۱ استان پرداخت و خاطرنشان کرد: در این حادثه ۱۵۵ هزار واحد مسکونی خسارت دید که ۶۵ هزار مسکن نیاز به احداث و بازسازی داشتند و ۹۰ هزار واحد مسکونی باید تعمیر می‌شدند.

جودی، با اشاره به تکمیل عملیات بازسازی و تعمیراتی در ۱۵۵ هزار واحد مسکونی در ۲۱ استان سیل‌زده تصریح کرد: برای بازسازی و تعمیر این واحدهای مسکونی ۷۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار، تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۴۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره ‌۴ تا ۵ درصدی به خسارت دیدگان برای بازسازی واحدهای مسکونی پرداخت شد گفت: در این راستا ۲۷۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت و شهریورماه امسال در مراسمی تحویل صاحبان آنان شد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن کشور از پرداخت ۱۲۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی کم بهره به واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: ۵۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ایی، ۷۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۱۴۵ میلیارد تومان هم تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۴ و ۵ درصد برای بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل استان بوشهر پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email