۱۸۷ کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: واگذاری حدود هزار میلیارد تسهیلات مقاوم سازی از سال ۸۳ تاکنون، ارتقا بوشهر از رده هفدهم به یکم کشور، واگذاری ۲۳۰۰ فقره تسهیلات دویست میلیونی به روستائیان و ۱۵۰۰ فقره تسهیلات بلاعوض، اقدام به ساخت ۴۶۰ واحد مسکونی ویژه محرومین همراه با میلگرد و سیمان رایگان و همچنین آسفالت ۱۸۷ کیلومتر معابر ۱۴۰ روستا در سال ۱۴۰۱ بخشی از عملکرد بنیاد مسکن بوشهر است.

علیرضا مقدم گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بنیاد به دلیل شخص محور عمل نکردن، با برنامه ریزی و چشم انداز توانسته ایم خدمات رسانی بیشتری به مردم انجام دهیم، افزود: در راستای اجرای چشم انداز نهضت مقام سازی مسکن روستایی که از سال ۱۳۸۳ شروع شده است، تاکنون ۶۱ درصد از مسکن روستائیان استان مقاوم سازی شده و با برنامه ریزی انجام شده، تا سال ۱۴۱۰ این رقم به ۱۰۰ درصد خواهد رسید که در این راستا باید اعلام نمایم از ابتدا تاکنون برای مقاوم سازی مسکن روستائیان حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم استان بوشهر پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ما در سطح استان بوشهر ۷۴ هزار واحد مسکن روستایی داریم که در حال حاضر حدود ۴۸ هزار واحد آن مقاوم سازی شده است و حدود ۳۰ هزار واحد نیز تا پایان سال ۱۴۱۰ مقاوم سازی خواهد شد.

علیرضا مقدم با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۳۸۰ فقره تسهیلات به روستائیان پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۲۳۰۰ فقره تسهیلات دویست میلیون تومانی با نرخ سود ۵ درصد و با ضمانت زنجیره ای جهت تسهیل و رفاه حال مردم، برای ساخت مسکن روستایی استان ابلاغ شده است که تنفس و دوره ساخت این واحدهای روستایی ۲ ساله بوده و باز پرداخت این تسهیلات نیز ۱۸ ساله می باشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از حضورم در بنیاد مسکن بوشهر رتبه بنیاد بوشهر از هفدهم کشوری به رتبه یک کشور ارتقاء پیدا کرده است، عنوان کرد: ما خدمت را در عمل نشان داده ایم و در عمل به آن نیز پایبند هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: از نیمه سال ۱۴۰۰ تا سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴۵ میلیارد تومان به ازای هر واحد مسکونی تسهیلات بلاعوض به مردم ارائه شده است که ۱۵۰۰ خانوار از آن بهره برده اند.

علیرضا مقدم با اعلام اینکه ۴۶۰ واحد ویژه مسکن محرومین در استان بوشهر در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: برای این عزیزان مستضعف که تحت پوشش هیچ نهادی از جمله کمیته امداد و بهزیستی نبوده اند، علاوه بر وام ۲۰۰ میلیون تومانی و همچنین ۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۰ تن میلگرد و ۱۰ تن سیمان رایگان ارائه داده ایم تا با خیال راحت صاحب واحد مسکونی شوند که ۳۰۰ واحد از آنها نیز در ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در راستای محرومیت زدایی در حوزه مسکن روستایی اقدامات خوبی با مجموعه حساب ۱۰۰ امام(ره) انجام شده است که در این قالب در مرحله اول تعداد ۱۲۰ دستگاه کولر و در مرحله دوم نیز۲۵۰ دستگاه تولید شده در استان بوشهر به محرومین توزیع شده و یا در حال توزیع می باشد.

مقدم با اعلام اینکه در سال گذشته نزدیک به یک و نیم میلیون متر مربع آسفالت در روستای استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: این اقدام با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر و مابقی آن با مشارکت دهیاری روستاهای استان انجام شده است که در این راستا مهمترین اقدامات این بنیاد ارائه قیر رایگان برای آسفالت بوده است.

وی افزود: سال گذشته اعتبار بنیاد مسکن جهت تهیه قیر برای آسفالت روستاها ۲۸ میلیارد تومان بوده است که با پیگیری های انجام شده این رقم به ۹۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

علیرضا مقدم اظهار داشت: در اواخر سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۸۷ کیلومتر معابر روستایی در ۱۴۰ روستا آسفالت انجام شده است که در این راستا از پیمانکاران بومی استان بوشهر استفاده شده و موجبات رونق اقتصادی زیادی در استان را فراهم آورده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال دو و نیم برابر سال گذشته در روستاها آسفالت انجام شده است، ابراز کرد: در اینجا لازم می‌دانم از تمامی دهیاری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر مشارکت ویژه ای داشتند تقدیر و تشکر نمایم.

Print Friendly, PDF & Email