۱.۵میلیارد تومان کمک بلاعوض ویژه مسکن خانواده‌های ۲معلولی استان بوشهر پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به ساخت ۲۳۸واحد مسکونی ویژه خانواده‌های ۲معلولی در استان بوشهر گفت: در این راستا ضمن پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی، ۱.۵میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

ساخت مسکن ویژه محرومان، مستضعفان و افراد نیازمند یکی از رسالت‌های بنیاد مسکن است که در این راستا طرح‌های مختلفی در شهرها و روستاها اجرا می‌شود.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت خانه ارزان‌قیمت برای محرومان و گروه­‌های کم‏ درآمد، تولید انبوه مسکن شهری ویژه مردم بی‌سرپناه در دستور کار دارد که در این راستا ضمن ساخت مسکن ویژه افراد محروم و نیازمند طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی هم اجرا می‌کند.

ساخت مسکن ویژه خانواده‌های دارای معلولیت از دیگر برنامه‌های بنیاد مسکن استان بوشهر است که تاکنون طرح‌های مهمی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در گفت‌وگو با بیان اینکه در سال‌های اخیر مسکن خانوار دارای ۲ معلول در برنامه این نهاد قرار گرفته است اظهار داشت: این مهم یکی از کارهای ماندگار محسوب می‌شود که با مشارکت بنیاد مستضعفان، بهزیستی و بنیاد مسکن اجرا می‌شود.

حمید حیدری‌بریدی از ساخت ۲۳۸ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های ۲ معلولی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این واحدها که با زیربنای ۶۰ مترمربع و سرمایه‌گذاری ۲۵٫۷ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی، با اشاره به پرداخت وام کم بهره به متقاضیان این واحدهای مسکونی خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۷۳ واحد مسکونی آن تکمیل و به متقاضیان تحویل شده که ۷۰ درصد کل مجموعه طرح‌ها محسوب می‌شود.

وی از پرداخت کمک بلاعوض برای احداث مسکونی خانواده‌های دو معلولی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا ضمن پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی، ۱٫۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض در استان بوشهر پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از افزایش سقف تسهیلات بانکی این پروژه‌ها خبر داد و بیان کرد: کمک‌های بلاعوض در حوزه روستایی برای هر واحد مسکونی ۱۸ میلیون و مناطق شهری تا ۳۶ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

حیدری، با اشاره به افزایش سقف تسهیلات بانکی در حوزه روستایی تا ۸۵ میلیون و حوزه شهری تا ۱۳۰ میلیون تومان افزود: علاوه بر ساخت مسکن ویژه خانواده ۲ معلولی برای خانواده تک معلولی هم تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر ۲۵۳ واحد عملیات اجرایی آن آغاز شد که ۲۰۸ واحد آن تکمیل و تحویل شد.

Print Friendly, PDF & Email