۲۱۳ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای کشور در حال ساخت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در زمان حاضر ۲۱۳ هزار واحد مسکونی از واحدهای طرح جهش ملی مسکن در مناطق مختلف شهرها و روستاهای کشور در حال ساخت است.

اکبر نیکزاد افزود: از این تعداد واحد مسکونی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و ۶۳ هزار واحد نیز در شهرها در حال ساخت است.

وی بیان کرد: رئیس جمهور در راستای مصوبه مجلس شورای اسلامی با نام جهش تولید مسکن برنامه خود را در قالب نهضت ملی مسکن عنوان کرد و هر دو برنامه برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور با هم تطبیق دارد.

نیکزاد اضافه کرد: از برنامه ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ۴۰۰ هزار واحد مسکونی سهم بنیاد مسکن است که باید احداث شود.

۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم هستند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ضریب مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در کشور در سال ۸۴، تنها هفت درصد بود که این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۵۰ درصد افزایش یافته است.

نیکزاد اضافه کرد: ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی که هنوز مقاوم نشده اند بیشتر متعلق به خانواده هایی است که از نظر مالی با مشکل روبرو هستند.

وی یادآور شد: در همین ارتباط رئیس جمهور این مطلب را بررسی و گزارش بنیاد مسکن را مطالعه و در شورای عالی مسکن مصوب شد که وام مسکن روستایی با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و سفته زنجیره ای سه نفره به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

به گفته نیکزاد این اقدام دولت کمک خوبی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی خواهد بود و همچنین در بحث شهرها نیز در بافت فرسوده نیز از یارانه تسهیلات بهره مند می‌شویم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز نهضت ملی مسکن با روند بسیار خوبی در کشور به کار خود ادامه می‌دهد.

وی بیان کرد: در زمینه مسکن محرومان و اقشار کم درآمد توافق‌های خوبی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد مستعضفان، کمیته امداد، بهزیستی و بیماران پروانه ای (ای بی) که حمایت از این بیماران به تصویب دولت رسیده وجود دارد.

نیکزاد در خصوص بیماران پروانه ای (ای بی) اضافه کرد: براساس تصمیم و مصوبه دولت سیزدهم تسهیلات و امکاناتی که برای خانواده‌های دارای ۲ معلول در نظر گرفته می‌شود شامل حال خانواده هایی که دارای یک بیمار پروانه ای هستند نیز در نظر گرفته می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email