۲۳۷ واحد مسکن روستایی در دشتستان و تنگستان افتتاح می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: ۲۳۷ واحد مسکن روستایی در نیمه دوم بهمن ماه سال‌جاری در شهرستانهای دشتستان و تنگستان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم در نشست با فرماندار تنگستان با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بنیاد مستضعفان جهت تولید ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور، افزود: از این تعداد سهمیه استان بوشهر ۴۷۵ واحد مسکونی است.

وی سهمیه شهرستان دشتستان را ۱۸۹ واحد مسکونی و شهرستان تنگستان را ۸۴ واحد مسکونی بیان کرد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در نیمه دوم بهمن ماه سال‌جاری در دو شهرستان دشتستان و تنگستان به عنوان مناطق هدف تفاهم‌نامه مذکور ۲۳۷ واحد مسکونی را افتتاح می‌کنیم.

وی میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی را در شهرستان تنگستان ۵۶ درصد عنوان کرد و در خصوص تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: از محل این تفاهم‌نامه ۲۷۸ واحد مسکونی در شهرستان تنگستان احداث خواهد شد که هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد پروژه‌ها فعال هستند.

مقدم، پیشرفت فیزیکی طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی اعتبار سال ۱۴۰۰ در شهرستان تنگستان را ۹۱ درصد اعلام کرد و گفت: در این زمینه ۴۰۷ واحد مسکونی در تنگستان در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: در طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ نیز احداث ۳۲۴ واحد مسکونی طی یک ماه گذشته ابلاغ شده، که هم‌اکنون این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد در حال اجرا است.

Print Friendly, PDF & Email